Z ostatniej chwili

Trwa Spis Rolny

2020-09-28 15:36:55 informacje
img

Powszechny Spis Rolny jest prowadzony w całej Polsce. Potrwa do 30 listopada. Można się spisywać przez internet, telefon lub w najbliższym urzędzie.

Spisywane są gospodarstwa, które 1 czerwca br. prowadziły działalność rolniczą.

Powszechny Spis Rolny jest prowadzany metodami:

  • -samospisu internetowego, poprzez formularz dostępny na stronie https://spisrolny.gov.pl (przejdź do wypełnienia samospisu);
  • -samospisu przez telefon, dzwoniąc na infolinię (tel. 22 279 99 99)
  • -bezpośrednio w najbliższym urzędzie gminy lub urzędzie statystycznym

W ramach metod uzupełniających spisu z rolnikami będą kontaktować się rachmistrzowie spisowi. Jeżeli z użytkownikiem gospodarstwa skontaktuje się rachmistrz spisowy, rolnik ma obowiązek udzielić mu odpowiedzi na pytania z formularza spisowego.

Rachmistrzowie będą realizowali spis rolny dwiema metodami:

•    -wywiad telefoniczny, od 16 września do 30 listopada 2020 r.

•    -wywiad bezpośredni, od 1 października do 30 listopada 2020 r.

Wywiady bezpośrednie w terenie będą przeprowadzane, wyłącznie jeśli pozwoli na to sytuacja epidemiczna na terenie kraju i z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa sanitarnego.

Udział w spisie jest obowiązkowy. Brak udziału w spisie rolnym może skutkować nałożeniem kary grzywny określonej w ustawie o statystyce publicznej.

Działa infolinia spisowa o numerze 22 279 99 99 (koszt połączenia zgodny z cennikiem operatora), z którą można się kontaktować w przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości dotyczących spisu. Można tam też uzyskać pomoc w wypełnieniu formularza spisowego, zweryfikować tożsamość rachmistrza terenowego, upewnić się, czy nasze gospodarstwo jest objęte obowiązkiem spisowym czy zgłosić fakt, że już nie prowadzimy takiego gospodarstwa.

Page generated in 0.0134 seconds.