Z ostatniej chwili

Trwa sprzątanie plakatów i banerów wyborczych

2023-10-23 12:58:56 informacje
img

Wszystkie komitety w myśl prawa wyborczego mają 30 dni od dnia wyborów na usunięcie swoich materiałów. MZD apeluje jednak, by z uwagi na kapryśną pogodę zrobić to jak najszybciej – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

W ramach zajęcia pasa drogowego do celów reklamowych w trakcie minionej kampanii wyborczej od wszystkich komitetów, które uzyskały decyzję zezwalającą na instalację swoich materiałów, Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie pozyskał ponad 60 tys. zł z tytułu należnych opłat. Jednocześnie prowadzone są postępowania administracyjne dotyczące instalacji niezgodnych z zapisami decyzji. W zależności od ich rozstrzygnięć kwota wpływu może się jeszcze zwiększyć.

Materiały, które oderwą się od mocowań, mogą bowiem stanowić niebezpieczeństwo w ruchu, bądź stanowić podstawę do zakwalifikowania tego faktu jako zanieczyszczania pasa drogowego. Nieodpowiednio zawieszone banery i plakaty, które zagrażały bezpieczeństwu w ruchu drogowym, były w trakcie kampanii wyborczej zgłaszane bezpośrednio do służb mundurowych.

Serdecznie dziękujemy każdemu z komitetów za dobrą współpracę w trakcie tegorocznej kampanii wyborczej – komentuje Maciej Hasik, rzecznik prasowy MZD w Częstochowie.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0161 seconds.