Z ostatniej chwili

Trzej cykliści na „podwójnym gazie”

2019-07-29 10:27:13 informacje
img

Policjanci na terenie powiatu myszkowskiego zatrzymali kolejnych trzech pijanych kierowców, którzy kierując w stanie nietrzeźwości, nie zdawali sobie sprawy, jakie powodowali zagrożenie dla życia swojego i innych uczestników ruchu drogowego - informuje myszkowska Policja.

Około godz. 7.30 na ulicy Waryńskiego w Myszkowie w ręce myszkowskiej drogówki wpadł 21-letni mieszkaniec miasta. Mężczyzna miał 0,5 promila alkoholu w organizmie i w dodatku obowiązywał go sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. 21-latek nie widział przeszkód, aby w takim stanie usiąść „za kierownicę” motoroweru.

Kolejny nietrzeźwy kierowca został zatrzymany przez ten sam patrol o godz. 10.00 na ul. Sportowej w Masłońskim. 47-latek z Huty Starej, który kierował motorowerem, został zatrzymany do kontroli drogowej. Nie miał uprawnień do kierowania, a ponadto był pijany. Badanie wykazało promil alkoholu w jego organizmie. 

Kolejny pijany kierujący motorowerem wpadł w ręce policjantów z ogniwa patrolowo-interwencyjnego na ul. Osińska Góra. Pomimo zakazu sądowego, braku obowiązkowego ubezpieczenia OC pojazdu, nieodpowiedzialny 47-latek odważył się prowadzić motorower marki Tors, mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Teraz o losie cyklistów zadecyduje sąd.

 

Page generated in 0.0181 seconds.