Z ostatniej chwili

Turniej Wiedzy o Samorządzie

2024-06-14 12:24:04 informacje
img

Rozstrzygnięto XIII Powiatowy Turniej Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. Podsumowanie odbyło się 5 czerwca w sali sesyjnej Urzędu Miasta - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Po raz trzynasty uczniowie szkół podstawowych mogli sprawdzić swoją wiedzę z zakresu samorządu terytorialnego. Turniej składał się z dwóch etapów, teoretycznego i praktycznego. Na początek była to dawka wiedzy – warsztaty zorganizowane 21 maja w sali sesyjnej Urzędu Miasta. Uczestników powitali wiceprzewodnicząca Rady Miasta Częstochowy Małgorzata Iżyńska i naczelnik Wydziału Edukacji UM Rafał Piotrowski. Za część związaną bezpośrednio z tematyką konkursu odpowiadali studenci z Wydziału Prawa i Ekonomii UJD wraz z przedstawicielkami kadry – dr Patrycją Sołtysiak oraz mec. Karoliną Kwiatkowską.

Zmagania konkursowe odbyły się 29 maja w murach I LO im. J. Słowackiego, które obok Wydziału Edukacji UM w Częstochowie było organizatorem turnieju. W tym roku w konkursie wzięło udział 8 drużyn. Zwycięzcy zostali nagrodzeni 5 czerwca w sali sesyjnej Urzędu Miasta. Gratulacje i nagrody przekazał im zastępca Prezydenta Miasta Częstochowy Łukasz Pabiś, któremu towarzyszyła Ewa Kowalczyk reprezentująca Wydział Edukacji UM oraz wicedyrektorka I LO im. J. Słowackiego Magdalena Rataj.

Wyniki konkursu:

I miejsce – zespół uczniów z SP nr 29 im. Królowej Jadwigi w Częstochowie pod opieką Marioli Szymurskiej-Kałmuk,

II miejsce – zespół uczniów z SP nr 24 im. J.M. Szancera pod opieką Krzysztofa Skowery,

III miejsce – zespół uczniów z SP nr 48 im. Armii Krajowej pod opieką Doroty Krzemińskiej-Haziak.

Turniej objęty był patronatem prezydenta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka.

Fot. Biuro vPrasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0178 seconds.