Z ostatniej chwili

Tydzień Przedsiębiorcy - ZUS dla Biznesu

2019-09-09 12:28:44 informacje
img

Tydzień Przedsiębiorcy - ZUS dla Biznesu 

Od 23 do 27 września częstochowski ZUS przygotował cykl szkoleń i konsultacji dla przedsiębiorców w ramach Tygodnia Przedsiębiorcy. W trakcie spotkań będzie można uzyskać informacje z zakresu ubezpieczeń społecznych, prawa do świadczeń wypłacanych przez ZUS. To będzie też doskonała okazja, by dowiedzieć się, jakie są zasady delegowania pracowników do pracy za granicą. Warto przyjść i skorzystać, ponieważ wszystkie wykłady i seminaria są bezpłatne.

Tydzień Przedsiębiorcy to cykliczna akcja adresowana do osób prowadzących własne firmy, kadrowych, księgowych, ale też do tych, którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę z własnym biznesem. Podczas tegorocznych wydarzeń sporo informacji dotyczyć będzie także zatrudniania cudzoziemców, rozliczania za nich składek, a także uprawnień do świadczeń z ubezpieczeń społecznych. Dlatego organizatorzy zapraszają do udziału w przedsięwzięciu nie tylko firmy, które zatrudniają osoby z zagranicy, bądź zamierzają je zatrudnić, ale także obcokrajowców, którzy już podjęli pracę. Temat jest o tyle istotny, że obecnie na terenie oddziału ZUS w Częstochowie zgłoszonych do ubezpieczeń społecznych jest 10.596 cudzoziemców, w tym ponad 9,3 tys. to obywatele Ukrainy. 

Podczas tych prelekcji poruszone będą kwestie związane zarówno z prawem do świadczeń krótkoterminowych, jak zasiłki chorobowe, opiekuńcze, macierzyńskie, jak też do tych świadczeń długoterminowych, czyli emerytur i rent. Eksperci opowiedzą też o uprawnieniach pracodawców do kontrolowania zwolnień lekarskich. Jednym z tematów będzie delegowanie pracowników do pracy za granicą, co wiąże się z ustaleniem, w jakim kraju pracodawca będzie odprowadzał składki za swojego pracownika, kiedy będą one wpływały do ZUS, a kiedy do instytucji zagranicznej. To ważne kwestie, które pozwolą nam uniknąć podwójnego opłacania składek na ubezpieczenia społeczne - mówi Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego. 

To tylko część szkoleń w ramach Tygodnia Przedsiębiorcy. Szczegółowy harmonogram szkoleń w Oddziale ZUS w Częstochowie oraz konsultacji zaproszonych instytucji poniżej. 

1.Zatrudniam legalnie - współpraca ZUS przy ustalaniu i wypłacie świadczeń krótkoterminowych -   poniedziałek 23 września, godz. 11.00-13.00

2.Zatrudniam legalnie - pracuję legalnie: mam z tego tytułu świadczenia - wtorek 24 września, godz. 11.00-13.00

3. Zatrudniam legalnie - pracuję legalnie: ubezpieczenia unijne - środa 25 września, godz. 11.00-13.00

4.Panel dyskusyjno-doradczy, konsultacje w ramach ulg i umorzeń - czwartek 26 września, godz. 11.00-13.00

5.Konsultacje w zakresie obsługi programu „Płatnik” - piątek 27 września, godz. 11.00-13.00

Miejscem spotkań będzie oddział ZUS w Częstochowie (ul. Dąbrowskiego 43/45), sala 312A

Page generated in 0.0292 seconds.