Z ostatniej chwili

Tymczasowe aresztowania w sprawie oszustwa podatkowego

2019-10-10 10:59:01 informacje
img

Na wniosek Prokuratury Okręgowej 8 października roku Sąd Rejonowy w Częstochowie zastosował tymczasowe aresztowanie na 2 miesiące w stosunku do dwóch podejrzanych o przestępstwa podatkowe.

Wobec tych osób Sąd Rejonowy 13 dni wcześniej (25 września 2019 r.) umorzył postępowanie w przedmiocie tych wniosków.

Areszty zostały zastosowane po uprzednim uwzględnieniu zażaleń prokuratora na postanowienia o umorzeniu postępowania w przedmiocie tymczasowego aresztowania.

24 września Prokuratura Okręgowa w Częstochowie złożyła do Sądu Rejonowego w Częstochowie wnioski o tymczasowe aresztowanie w stosunku do pięciu podejrzanych m.in. o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, wyłudzenie blisko 7 milionów złotych z tytułu należnego podatku VAT oraz tzw. „pranie pieniędzy”. Z uwagi na upływ 24-godzinnego terminu, na jaki osoby te mogły pozostawać zatrzymane do dyspozycji Sądu, umorzył on postępowania w tym przedmiocie. Na decyzje te prokurator złożył skuteczne zażalenia.

Śledztwo, w którym Prokuratura złożyła wnioski o tymczasowe aresztowanie, jest prowadzone wspólnie z Centralnym Biurem Śledczym Policji i dotyczy działalności zorganizowanej grupy przestępczej i oszustwa podatkowego na łączną kwotę blisko 21 milionów zł - informuje zespół prasowy Prokuratury Okręgowej w Częstochowie
prokurator Piotr Wróblewski.

 

Page generated in 0.0207 seconds.