Z ostatniej chwili

Tymczasowy areszt za usiłowanie zabójstwa

2020-05-19 11:22:03 informacje
img

Policjanci zatrzymali mieszkańca Myszkowa, który zadał tasakiem cios w głowę żonie, a interweniujących policjantów zaatakował kuchennym nożem. 68-latek został tymczasowo aresztowany. Za usiłowanie zabójstwa i czynną napaść na interweniujących policjantów grozi mu nawet dożywocie - informuje myszkowska Policja.
W miniony czwartek dyżurny komendy policji otrzymał informację, że w jednym z mieszkań w Myszkowie doszło do awantury domowej. Na miejsce  pojechał patrol interwencyjny. Okazało się, że agresywny i pijany 68-latek podczas awantury domowej groził żonie, że ją zabije, po czym zadał tasakiem cios w głowę. Ranna kobieta zdołała uciec z domu.
Stróże prawa, którzy podjęli interwencję, zostali również zaatakowani nożem. 68-letni agresor został obezwładniony i zatrzymany. Mężczyzna był pijany, miał prawie 2 promile alkoholu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i w piątek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa i czynnej napaści na policjantów. Na wniosek śledczych i prokuratora sąd podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu  nawet dożywotnie więzienie.

Fot. Materiały myszkowskiej Policji

Page generated in 0.0146 seconds.