Z ostatniej chwili

Tymczasowy areszt za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem

2018-09-17 10:07:28 informacje
img

Policjanci z Komisariatu V zatrzymali 16-latka podejrzanego o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem swojej sąsiadki, połączone z rozbojem i kradzieżą. Jak ustalili kryminalni, 75-latka miała obrażenia głowy oraz związane ręce i nogi. Sprawca zabrał z domu pieniądze, kosztowności i dokumenty, a następnie podpalił kobietę. Na wniosek prokuratora z Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Północ i śledczych sąd zastosował wobec zatrzymanego 3-miesięczny areszt - informuje częstochowska Policja.
Do zdarzenia doszło w piątek nad ranem w dzielnicy Kiedrzyn. Oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie pożaru domu. Kiedy strażacy weszli do środka, okazało się, że w jednym z pomieszczeń znajduje się ciało nadpalonej kobiety. 75-latka miał związane ręce i nogi oraz uraz głowy. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził jej zgon. W domu widoczne były ślady plądrowania. 
Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że sprawca uderzył kobietę, skrępował, okradł, a następnie podpalił benzyną.
Śledczy podjęli działania, które doprowadziły ich do podejrzanego o udział w tej makabrycznej zbrodni. Okazało się, że to 16-latek mieszkający na sąsiedniej posesji. Chłopak został zatrzymany.
Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił  przedstawić mu w Prokuraturze Rejonowej Częstochowa-Północ zarzutów zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem, rozboju i kradzieży. Sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na  3 miesiące. Prokurator wspólnie ze śledczymi z częstochowskiego wydziału kryminalnego ustalają szczegóły sprawy.

Page generated in 0.0317 seconds.