Z ostatniej chwili

UKS ORKA Częstochowa zawojowała Śląsk!

2018-06-29 14:42:15 informacje
img

Coroczne Mistrzostwa Śląska 10-latków w pływaniu odbyły się w Radlinie 20 czerwca. Z UKS ORKA udział w tych zawodach wzięło dwóch sportowców: Karolina Drzewiecka i Dominik Pietrzak. Wyniki, jakie osiągnęli, ucieszyły trenerów, rodziców i cały klub.
Karolina Drzewiecka zdobyła:
- I miejsce 100 metrów stylem dowolnym i została Mistrzynią Śląska na tym dystansie
- III miejsce 50 metrów stylem dowolnym
- III miejsce 200 metrów stylem dowolnym
Oprócz tego Karolinka zdobyła VII miejsce na dystansie 100 m stylem motylkowym i tym samym została IV w klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę Mistrzostw Śląska. W klasyfikacji za najlepszy wynik punktów FINA zajęła III miejsce.
Dominik Pietrzak zdobył:
- I miejsce 100 metrów stylem dowolnym
- I miejsce 50 metrów stylem dowolnym
- I miejsce 200 metrów stylem dowolnym
- III miejsce 100 metrów stylem zmiennym
Został trzykrotnym Mistrzem Śląska i najlepszym zawodnikiem Mistrzostw Śląska. W klasyfikacji za najlepszy wynik punktów FINA zajął I miejsce .
KLUB UKS ORKA Częstochowa reprezentowany przez Karolinę i Dominika wygrał Klasyfikację medalową i został najlepszym Klubem na Śląsku.
UKS ORKA Częstochowa działa od 2015 r., to klub pływacki. Młodzi zawodnicy pracują pod okiem trenerów: Jacka Drzewieckiego i Bartosz Boborowskiego.