Z ostatniej chwili

Ucieczkę zakończył w rowie

2019-02-07 11:54:29 informacje
img

W przydrożnym rowie zakończyła się przedwczorajsza ucieczka kierowcy forda, który nie zatrzymał się do policyjnej kontroli drogowej w Borowem (gmina Wręczyca Wielka). Ostatecznie, po krótkim pościgu, został zatrzymany przez dzielnicowych. Okazało się, że miał dwa powody do ucieczki: był nietrzeźwy i poszukiwany - informuje kłobucka Policja.
Przedwczoraj, we wtorek 5 lutego kilkanaście minut po godz. 9.00 na ul. Sportowej w Borowem (gmina Wręczyca Wielka) dzielnicowi z Komisariatu Policji we Wręczycy Wielkiej zauważyli białego forda, którego styl jazdy wydał im się podejrzany. Mundurowi ruszyli za samochodem swoim oznakowanym radiowozem i sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi spróbowali zatrzymać go do kontroli. Kierowca fiesty jednak nie zareagował, a po chwili przyspieszył i wjechał w boczną uliczkę. Po przejechaniu kilkuset metrów kierowany przez niego ford wpadł w poślizg i zatrzymał się w przydrożnym rowie. Kierowca wyszedł z pojazdu i zaczął uciekać w las. Po krótkim pościgu został zatrzymany przez policjantów „pierwszego kontaktu”.
Okazało się, że samochodem kierował 46-letni mieszkaniec gminy Wręczyca Wielka, który miał w organizmie ponad 0,8 promila alkoholu. Zatrzymany był ponadto poszukiwany, by  odbył karę pozbawienia wolności. Po wykonaniu policyjnych czynności trafił do aresztu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie się do policyjnej kontroli odpowie przed sądem.
Fot. Materiały kłobuckiej Policji

Page generated in 0.0358 seconds.