Z ostatniej chwili

Uciekał motocyklem bez tablic rejestracyjnych i uprawnień

2021-10-15 12:56:15 informacje
img

W ręce policjantów z kłobuckiej drogówki wpadł 18-latek, który jadąc motocyklem crossowym, nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Okazało się, że nastolatek uciekał przed radiowozem, bo nie posiadał uprawnień do kierowania żadnymi pojazdami mechanicznymi, a jego jednoślad nie był ubezpieczony ani dopuszczony do ruchu. O dalszym losie motocyklisty zadecyduje sąd – informuje kłobucka Policja.

W miniony weekend policjanci z kłobuckiej drogówki, prowadząc kontrole drogowe w Iwanowicach Małych, zauważyli kierującego motocyklem crossowym, który jechał bez tablic rejestracyjnych. Mężczyzna zignorował podawany mu przez mundurowych sygnał do zatrzymania i zaczął uciekać. Pomimo użycia sygnałów świetlnych i dźwiękowych kontynuował ucieczkę, nie zważając przy tym na przepisy ruchu drogowego. Przemierzał małe miejscowości, przecinając drogę krajową i kończąc na drodze polnej, gdzie zrezygnował z dalszej jazdy. Po szybkim sprawdzeniu okazało się, że 18-letni mieszkaniec Częstochowy nie posiadał żadnych uprawnień do kierowania. Motocykl crossowy, którym się poruszał, nie był dopuszczony do ruchu ani ubezpieczony. Na szczęście w wyniku brawurowego zachowania nastolatka nikt nie doznał obrażeń.

Za popełnione wykroczenia drogowe, przestępstwo niezatrzymania się do kontroli drogowej i ucieczkę grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Page generated in 0.0177 seconds.