Z ostatniej chwili

Umów się na bezpłatną mammografię

2021-07-28 14:50:31 informacje
img

12, 13 i 16 sierpnia w Częstochowie pojawi się mammobus. Realizowane przez LUX MED bezpłatne badania kierowane są do pań w wieku od 50 do 69 lat – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo badania będą wykonywane z zachowaniem wszelkich środków ostrożności w zakresie zarówno wyposażenia techników w niezbędne środki ochrony osobistej, jak i procedur dezynfekcji pracowni i aparatury diagnostycznej oraz obsługi pacjenta. Zainteresowane osoby, zarówno podczas rejestracji, jak i samego badania proszone są o stosowanie maseczek. W mammografii mogą wziąć udział ubezpieczone panie w wieku 50-69 lat, które nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie oczekiwała przy markecie „Auchan”, ul. Focha 7/15:

12 sierpnia od godz. 10.00 do 17.00                                                                         

13 sierpnia od godz. 8.00 do 15.00                                                                           

16 sierpnia od godz. 10.00 do 17.00

Luxmed prosi o wcześniejszą rejestrację pod nr. tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz

W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym należy przygotować dowód osobisty, a do mobilnej pracowni należy zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.

Badanie jest realizowane w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi w ślad za ogólnopolską kampanią promocyjną Ministerstwa Zdrowia pn. Planuję Długie Życie. W mammografii finansowanej przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi można wziąć udział niezależnie od miejsca zamieszkania i bez skierowania lekarskiego.

Page generated in 0.0164 seconds.