Z ostatniej chwili

Umowa na rozbudowę SP 47 podpisana

2018-10-04 13:46:56 informacje
img

Podpisanie umowy wykonawczej na rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 47 im. Marii Konopnickiej rozpoczyna inwestycję za prawie 10 mln zł. Dobudowane sale umożliwią prowadzenie zajęć na jedną zmianę i przeniesienie oddziałów przedszkolnych z ul. Konwaliowej - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
To ważna i potrzebna inwestycja dla mieszkańców Stradomia, ale także Gnaszyna-Kawodrzy i Dźbowa.
- Rokrocznie remontujemy sporo szkół, starając się poprawiać komfort nauki i pracy – mówi prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. - W SP 47 mamy jednak sytuację szczególną, tu będziemy nie tylko modernizować, ale i rozbudowywać szkołę, bo jednym z celów jest także przeniesienie do niej oddziałów przedszkolnych z ul. Konwaliowej.
Rozbudowa SP nr 47 im. Marii Konopnickiej przy ul. Przestrzennej ma kosztować 9.784.650 zł. Wczoraj, 3 października prezydent miasta podpisał w szkole umowę z wykonawcą, którym jest Zakład Produkcyjno-Handlowo-Usługowy KROMAR.
Oprócz modernizacji istniejącego budynku szkoły, inwestycja obejmie budowę nowego obiektu wielofunkcyjnego o powierzchni prawie 1000 m kw., m.in.: z salą gimnastyczną (i jej zapleczem) oraz salami szkolnymi i przedszkolnymi. Z obecnego budynku szkoły do sali gimnastycznej będzie prowadził łącznik.
W obecnym budynku szkoły, który przejdzie kompleksową termomodernizację, wykonane zostaną nowe instalacje elektryczne, teletechniczne i sanitarne – wodno-kanalizacyjna, centralnego ogrzewania, deszczowa, gazowa, a także wentylacja mechaniczna. Roboty obejmą również przebudowę pozostałych pomieszczeń dydaktycznych i administracyjnych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania szkoły, a także przystosowanie byłych pomieszczeń mieszkalnych na jej potrzeby.
Prace dopełni zagospodarowanie terenu – rozbiórka istniejącego budynku gospodarczego, przebudowa i rozbudowa sieci, przyłączy i urządzeń, dojazdów, parkingów i ciągów komunikacji pieszej – wraz z zielenią.
Odbiór wszystkich prac planowany jest na koniec czerwca 2020 r., choć wykonawca wstępnie deklaruje chęć nieco szybszej finalizacji zadania.
Projektantem przebudowy jest spółka HAUSBUD z Koszęcina, a wykonawcą robót  wyłoniony w przetargu Zakład Produkcyjno-Handlowo-Usługowy Import Export KROMAR, Marian Krotla ze Starokrzepic.
W uroczystości podpisania umowy – zorganizowanej przez dyrektora SP 47  Piotra Włoczka - uczestniczyli w środę w szkole przedstawiciele Rady Miasta, Rady Dzielnicy i Rady Rodziców, wspierający plany modernizacji i rozbudowy placówki, a także nauczyciele i grupa uczniów SP 47. Prezydentowi towarzyszył naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych UM – Michał Konieczny.       
Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0528 seconds.