Z ostatniej chwili

Uniwersytety Trzeciego Wieku kolędowały w Filharmonii

2020-01-21 10:59:45 informacje
img

V Przegląd Chórów Uniwersytetów Trzeciego Wieku Województwa Śląskiego i Ościennych „Kolędujmy Małemu” w niedzielę 19 stycznia odbył się w Filharmonii Częstochowskiej - informuje Marcin Breczko z Biura Prasowego Urzędu Miasta.

Wystąpiło w nim 14 chórów z miast województw małopolskiego, łódzkiego i śląskiego. Można było usłyszeć chór „Canto Grazioso” z UTW w Pszczynie, „Moderato” z Rybnika, „Carmina Silesia” z Rudy Śląskiej, „La- Le- Le” z  Siemianowic Śląskich, „Jawor” z  jaworznickiego UTW, „Jurajskie Echo” z Zawiercia, „Appassionata” z radomszczańskiego UTW „Wiem więcej”, „Wrzosy Jesieni” z UTW  w Bytomiu,  „Będzińskie Muzy” oraz „Cieszyński Śpiewoki”. Wystąpiły też: grupa wokalna „Tu i Teraz” świętokrzyskiego UTW w Kielcach, Zespół Śpiewaczy „Niepołomiczanie” z Niepołomic, a także  chór „Uniwerek” działający przy UTW na Uniwersytecie im. Jana Długosza oraz „Canto Cantare”, chór UTW Politechniki Częstochowskiej.

Chóry z Pszczyny, Rybnika, Rudy Śląskiej, Zawiercia oraz oba częstochowskie – „Uniwerek” przy UTW  na Uniwersytecie im. Jana Długosza oraz „Canto Cantare” przy UTW Politechniki Częstochowskiej  – zaprezentowały się na przeglądzie już po raz piąty. Debiutantami były natomiast zespoły z Niepołomic oraz Jaworzna.  

Statuetki i dyplomy uczestniczkom i uczestnikom wręczył zastępca prezydenta Częstochowy Ryszard Stefaniak.     

Koncert – który odbył się pod patronatem prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka – był współorganizowany przez Uniwersytet Trzeciego Wieku Politechniki Częstochowskiej oraz Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miasta Częstochowy.

Fot.  Agnieszka Małasiewicz (Filharmonia Częstochowska im. B. Hubermana) 

 

Page generated in 0.0142 seconds.