Z ostatniej chwili

Uprawa przyjazna życiu

2019-08-09 10:20:09 informacje
img

Warsztaty „Uprawa na działce/balkonie” przyjazna życiu” organizuje Jurajska Kooperatywa Spożywcza. Ich miejscem będzie ul. Marysia 93, a odbędą się jutro, w sobotę 10 sierpnia. Początek o 10.30.

Rośliny pełnią w życiu człowieka ważne role: odżywcze, zdrowotne, estetyczne. Uprawa i hodowla roślin gromadzi pasjonatów w różnych grupach kolekcjonerskich i handlowych. Ale najważniejsza rola, to odwieczne pragnienie człowieka bezpośredniego kontaktu  z żywą przyrodą. Uprawa roślin w mieszkaniu, na balkonie lub w małym ogrodzie działkowym spełnia te oczekiwania. Wystarczy niewielka powierzchnia, podstawowa wiedza ogrodnicza i można uprawiać kwiaty, zioła, warzywa i owoce w bliskim kontakcie z domem. 

Na warsztatach zapoznamy się z podstawowymi zasadami uprawy i wymaganiami roślin ozdobnych i użytkowych. Każdy uczestnik zrobi dla siebie i zabierze samodzielnie posadzoną roślinę w recyklingowych doniczkach.

Spotkanie odbywa się w ramach projektu „W kooperatywie po zdrowie”. Jest to zadanie publiczne realizowane przez Stowarzyszenie Uniwersytet Ludowy współfinansowane ze środków Gminy Miasto Częstochowa

Page generated in 0.0154 seconds.