Z ostatniej chwili

Uwaga na fałszywych pracowników wodociągów

2019-10-07 11:42:22 informacje
img

Myszkowscy policjanci ostrzegają przed przestępcami podającymi się za pracowników wodociągów. W miniony piątek złodzieje mieszkaniowi wykorzystali ufność seniorów i okradli małżeństwo. 

W piątkowe południe dyżurny myszkowskiej komendy został powiadomiony, że w jednym z mieszkań zajmowanych przez seniorów doszło do kradzieży pieniędzy. Sprawcy - kobieta i mężczyzna - podając się za „pracowników wodociągów”, pod pretekstem wypłacenia nadpłaty rachunków weszli do jednego z myszkowskich mieszkań. Fałszywi pracownicy szybko wzbudzili zaufanie małżeństwa. Po przedstawieniu wymyślonej historii mężczyzna, pod pozorem sprawdzenia pionów wodnych, wraz z gospodarzem zszedł do piwnicy. W mieszkaniu natomiast została kobieta, która poprosiła o rozmienienie banknotu 100 zł. Seniorka, niczego nie podejrzewając, sięgnęła po gotówkę i rozmieniła pieniądze. Po wizycie „pracowników wodociągów” okazało się, że z koperty zniknęły wszystkie oszczędności… O wszystkim powiadomili policję.

Policja apeluje o rozwagę! Pamiętajmy o ograniczonym zaufaniu do obcych. Nie wpuszczajmy nieznajomych do mieszkań, jeżeli nie znamy celu ich wizyty. Jeżeli pojawi się u nas przedstawiciel jakiejkolwiek instytucji, bez otwierania drzwi sprawdźmy telefonicznie, czy był do nas kierowany. Każdy, kto ma do czynienia z opisywanym sposobem działania przestępców, powinien natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostką Policji pod numerem alarmowym 997.

Page generated in 0.0159 seconds.