Z ostatniej chwili

W Częstochowie umorzono postępowanie w sprawie statutu ONR

2018-01-23 12:10:12 informacje
img

Prokuratura Rejonowa w Częstochowie umorzyła dochodzenie w sprawie publicznego propagowania faszystowskiego ustroju państwa oraz nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych, rasowych i wyznaniowych w statucie stowarzyszenia Obóz Narodowo-Radykalny - informuje prok. Tomasz Ozimek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej.
Dochodzenie dotyczące publicznego propagowania faszystowskiego ustroju państwa oraz nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych, rasowych i wyznaniowych w statucie stowarzyszenia Obóz Narodowo-Radykalny zostało umorzone z uwagi na brak znamion przestępstwa.
Postępowanie prowadzono na skutek zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa, złożonego przez Urząd Miasta Częstochowy. Do zawiadomienia dołączono interpelację jednej z radnych w sprawie działalności stowarzyszenia.
W toku dochodzenia uzyskano dokumentację dotyczącą rejestracji stowarzyszenia oraz przesłuchano w charakterze świadków przedstawiciela Urzędu Miasta Częstochowy, radną Miasta Częstochowy oraz osoby reprezentujące Obóz Narodowo-Radykalny.
Ustalono, że zebranie założycielskie stowarzyszenia odbyło się we wrześniu 2012 r. Podjęto na nim uchwałę dotyczącą przyjęcia statutu. W listopadzie 2012 r. stowarzyszenie zarejestrował Sąd Rejonowy w Częstochowie. Do wniosku o rejestrację załączono m.in. statut stowarzyszenia.
Po analizie zebranego materiału dowodowego uznano, że brak jest dowodów wskazujących na to, iż osoby tworzące zapisy statutu stowarzyszenia nawoływały w ten sposób do nienawiści na tle różnic narodowościowych, rasowych i wyznaniowych. Nie stwierdzono także, że zapisy statutu propagują faszystowski ustrój państwa.

Page generated in 0.0391 seconds.