Z ostatniej chwili

W Walentynki Polki nie liczą na seks

2018-02-13 13:03:12 informacje
img

Co druga Polka postrzega Walentynki jako święto miłości, które warto celebrować, a dla ponad 70% ankietowanych kobiet mogą być one nawet przyczyną rozpadu związku. Jedynie 2% Polek deklaruje, że tego dnia liczy na udany seks. Jak się okazuje, dla kobiet jest to jednak romantyczne święto okazywania uczuć.

Jak wynika z sondy „Walentynki 2018 według Polaków” 85% kobiet biorących udział w badaniu deklaruje, że obchodzi Walentynki. Dla pań najważniejsze w święcie zakochanych jest jego celebrowanie z drugą połówką (33%), dobry pomysł na spędzenie tego dnia (20%), przyjemne zaskoczenie partnera (19%) oraz udany wybór prezentu (28%). Jedynie minimalny procent kobiet postrzega to święto jako okazję do seksualnych doznań.

Polki są jednak romantyczkami i ponad połowa respondentek liczy na miły walentynkowy wieczór we dwoje, 27% na wyznanie miłości, a nawet oświadczyny. 14% pań czeka nawet na list miłosny, kartkę, piosenkę lub wiersz.
Kobiety mówią wprost, że nie mogą się obyć bez święta zakochanych, bo to impuls do zrobienia czegoś pozytywnego i szczerego dla ukochanej osoby (43%), a  także święto miłości, zaangażowania i bliskości (27%).
Romantyczne podejście Polek przejawia się także w odpowiedziach dotyczących prezentów. Co trzecia zapytana kobieta zdradziła, że najlepszym upominkiem walentynkowym nie jest rzecz materialna tylko nietypowa niespodzianka, przygotowana przez drugą połowę, na przykład sesja zdjęciowa czy romantyczny masaż.
Zarówno panie, jak i panowie są coraz odważniejsi w organizowaniu walentynkowych niespodzianek, bo zdają sobie sprawę, że najgłębiej w pamięci pozostają upominki, które mają w sobie element zaskoczenia. Zabierając partnera w ciekawe miejsce lub organizując niezapomniany wieczór, mamy szansę nie tylko  przyjemnie spędzić razem czas, ale i urozmaicić codzienną rutynę w związku, a nawet spełnić marzenia ukochanej lub ukochanego - komentuje Grzegorz Rożalski z serwisu Prezentmarzeń.
31% kobiet i 47% panów wskazuje,  że zdecydowanie mężczyźni są lepszymi pomysłodawcami walentynkowych niespodzianek, ponieważ to oni zawsze muszą udowadniać miłość. Co więcej, 28% mężczyzn przyznaje się, że boi się zawodu partnerki i dlatego musi być pomysłodawcą ciekawych niespodzianek na walentynkowy wieczór.
Co trzecia Polka postrzega również Walentynki jako zagrożenie dla związku, gdyż otwarcie przyznaje, że kobiety przywiązują dużą wagę do tego święta, a mężczyźni nie zawsze potrafią sprostać ich oczekiwaniom. Według 43% nieudane Walentynki mogą być kropką nad „i” doprowadzając do rozpadu związku, kiedy się nie układa.
Choć kwiaciarnie nadal zapełniają się czerwonymi różami, w cukierniach dominują lukrowane serca, a na wystawach widnieją głównie misie z serduszkami, jak pokazują wyniki sondy „Walentynki 2018 według Polaków” zrealizowanej przez serwis Prezentmarzeń, celebrowanie Walentynek coraz częściej zaczynamy obchodzić  inaczej.
[newsrm.tv]

*W materiale prasowym wykorzystano dane z analizy krzyżowej pochodzące z badania „Walentynki 2018 według Polaków” zrealizowanego przez serwis Prezentmarzeń w styczniu na próbie 1843 respondentów. W badaniu w formie sondy uczestniczyło 1125 respondentek.

Page generated in 0.0309 seconds.