Z ostatniej chwili

W bibliotece o nas samych

2021-06-17 14:58:58 informacje
img

O „EtnoBibliotece” - cyklu wydarzeń mających zachęcić nas do czynnego zgłębiania tożsamości naszej częstochowskiej wspólnoty lokalnej – zarówno jej dziejów, jak i współczesności - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta. 

Cykl ma trwać do sierpnia, a składające się na niego wydarzenia będą się odbywać w różnych filiach Biblioteki Publicznej. Wszystko ma posłużyć popularyzacji naszej lokalności – zachęcić do czynnego poznawania źródeł częstochowskiej tożsamości i jej współczesnych kontekstów. 

Przedsięwzięcie skoncentruje się na praktycznych, międzypokoleniowych zajęciach warsztatowych – poprowadzą je lokalni twórcy rękodzieła i rzemiosła – a także spotkaniach m.in. z legendami ziemi częstochowskiej czy historią żydowską. 

Akcja potrwa przez całe wakacje. Dobrze, gdyż jest namiastką innej wakacyjnej akcji: „Aleje - tu się dzieje”. 

Informacji na temat ,,EtnoBiblioteki” można szukać na fanpejdżu Biblioteki Publicznej pod linkiem https://www.facebook.com/bibliotekaczestochowa bądź na stronie internetowej http://www.biblioteka.czest.pl

Partnerem projektu jest Teatr im. Adama Mickiewicza, a całość została dofinansowana ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska 2021.

Plakat akcji zaprojektowała  Anna Grzyb, autorka identyfikacji wizualnej projektu.

Page generated in 0.0156 seconds.