Z ostatniej chwili

W czasie zakupów schwytał złodzieja

2018-02-02 11:26:27 informacje
img

Częstochowski policjant z wydziału do zwalczania przestępczości przeciwko mieniu asp. Marcin Sączek, robiąc zakupy w czasie wolnym od służby, zauważył złodzieja, który odepchnął pracownicę sklepu i uciekł z łupami. Stróż prawa dogonił 33-latka i przytrzymał do przyjazdu patrolu - informuje częstochowska Policja.
Kilka dni temu pracownicy częstochowskiego sklepu samoobsługowego zauważyli, że jeden z klientów próbuje pokonać linię kas z torbą wypchaną zakupami, za które nie zamierza zapłacić. Ekspedientka poprosiła 33-latka o okazanie zawartości torby, ten jednak ten nie zamierzał wykonywać jej poleceń. Odepchnął kobietę i wybiegł ze sklepu. Świadkiem całego zajścia był asp. Marcin Sączek, który w czasie wolnym od służby robił zakupy. Policjant wybiegł za złodziejem, dogonił go i przytrzymał do przyjazdu patrolu z Komisariatu V. 33-latek został przekazany w ręce mundurowych. Usłyszał już w Prokuraturze Rejonowej Częstochowa-Północ zarzut dokonania kradzieży rozbójniczej. Jego łupem padł drobny sprzęt budowlany, który wrócił w nienaruszonym stanie do sklepu. Prokurator zadecydował o objęciu podejrzanego policyjnym dozorem.
Asp. Marcin Sączek pracuje w Policji od blisko 12 lat. Swoją karierę zawodową rozpoczynał w Katowickiej jednostce. Od przeszło 4 lat służy w Wydziale do Zwalczania Przestępczości przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.
Fot. Materiały częstochowskiej Policji

Page generated in 0.0335 seconds.