Z ostatniej chwili

W niedzielę - finał WOŚP

2019-01-09 16:05:07 informacje
img

W niedzielę 13 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra już po raz 27. W tym roku zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Gwiazdą wieczoru będzie w Częstochowie Big Cyc - legenda polskiego rocka - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Do specjalistycznych szpitali potrzebne są m.in. rezonanse magnetyczne, tomografy komputerowe, aparaty do diagnostyki RTG (w tym aparaty mobilne), wysokiej klasy ultrasonografy, echokardiografy oraz sprzęt endoskopowy z torem wizyjnym dla gastroenterologii.
Podczas częstochowskiego finału WOŚP na częstochowianki i częstochowian będzie czekało wiele atrakcji. O godz. 11.00 wystartuje VII Częstochowski Bieg „Policz się z cukrzycą”, przed którym o rozgrzewkę zadbają instruktorzy z klubu fitness. O godz. 12.00 Alejami ruszy „Parada Serc” - zakończy się na pl. Biegańskiego wspólnym zdjęciem. O godz. 13.00 Maciek Team zaprosi na animacje taneczne, a później czeka nas prawdziwe koncertowe szaleństwo. Na scenie 27. Finału WOŚP w Częstochowie wystąpią: Wisien (godz. 13.30), Eternal Spiritis (godz. 14.30), RobGitarnik (godz. 15.50), Wszyscy byliśmy harcerzami (godz. 17.00), Pączki w Tłuszczu (godz. 18.00). Gwiazdą Finału będzie Big Cyc - koncert rozpocznie się o godz. 20.15.
Podczas Finału WOŚP na placu Biegańskiego będzie można spróbować grochówki, skorzystać z wielu stoisk dla dzieci i kupić cegiełkę fantową.
Część imprez będzie się odbywać poza samym centrum. Chociażby paintball organizowany przez „Fort Belweder”, czy VI Śląska Integracja Terenowa, organizowana przez Trawers 4x4 i Azymut 4x4. 
Wszystkie atrakcje i szczegółowe informacje dotyczące tegorocznego Finału można znaleźć na profilu FB WOŚP Częstochowa oraz na stronie www.wosp.czest.pl.
Celem tegorocznej zbiórki jest zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce jest ich dziś blisko 50. Zasięgiem obejmują teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.
W ubiegłym roku, w Częstochowie podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy udało się zebrać rekordową kwotę -  ponad 400 tys. zł
Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.wosp.czest.pl.

Page generated in 0.0341 seconds.