Z ostatniej chwili

W nocy pod wpływem alkoholu szła z 5-miesięcznym dzieckiem

2020-01-16 13:08:34 informacje
img

Częstochowscy strażnicy miejscy podjęli interwencję wobec 38-letniej matki, która będąc pod wpływem alkoholu, opiekowała się 7-miesięcznym dzieckiem - informuje częstochowska Straż Miejska.

Do zdarzenia doszło 11 stycznia. W nocy około godz. 1.00 pracownik Straży Miejskiej z referatu miejskiego monitoringu zauważył kobietę, która z wózkiem dziecięcym przebywała w obrębie przystanku autobusowego w rejonie al. Wolności. Zachowanie kobiety sugerowało, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Z uwagi na fakt, że miała pod opieką małe dziecko, na miejsce zostali zadysponowani strażnicy miejscy, aby sprawdzili, czy kobieta faktycznie nie spożywała wcześniej napojów alkoholowych. Kobieta wsiadła do nocnego autobusu, ale strażnicy miejscy, znając numer boczny i trasę jazdy, szybko zlokalizowali autobus i kobietę. 37-letnia matka, od której czuć było silną woń alkoholu, miała pod opieką 7-miesięczne dziecko. Do dziecka wezwano zespół pogotowia ratunkowego, a kobieta trafiła na I Komisariat Policji.

Straż Miejska w Częstochowie przypomina, że zgodnie z art. 106 Kodeksu Wykroczeń „Kto, mając obowiązek opieki lub nadzoru nad małoletnim do lat 7 albo nad inną osobą niezdolną rozpoznać lub obronić się przed niebezpieczeństwem, dopuszcza do jej przebywania w okolicznościach niebezpiecznych dla zdrowia człowieka, podlega karze grzywny albo karze nagany”.

Page generated in 0.0207 seconds.