Z ostatniej chwili

W piątek ZGM zaczyna grzać

2023-10-06 11:47:18 informacje
img

6 października rozpoczyna się sezon grzewczy w budynkach, którymi zarządza Zakład Gospodarki Mieszkaniowej TBS. Miejska spółka wystąpiła do Fortum o uruchomienie ogrzewania – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta. 

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej TBS w Częstochowie zlecił firmie „Fortum” – dostawcy ciepła – rozpoczęcie sezonu grzewczego w mieszkaniach w zasobach komunalnych od piątku 6 października. W tym roku sezon rozpoczyna się wyjątkowo późno, a to ze względu na długo utrzymującą się ciepłą jesień. 

Wszelkie przecieki po włączeniu ogrzewania należy zgłaszać do administracji ZGM TBS lub dzwoniąc do pogotowia technicznego ZGM TBS – nr tel. 34 368 25 22. W godzinach nocnych awarie można zgłaszać bezpośrednio do firmy Fortum pod numerem 993. 

Jednocześnie ZGM TBS zwraca uwagę na zjawisko „zimnych kaloryferów’’, którego nie należy się obawiać – to nie awaria ogrzewania. To naturalny stan wywołany nagłą różnicą temperatur. Dobrą praktyką gospodarowania ciepłem w pomieszczeniach jest zakręcanie zaworów przy jednoczesnym wietrzeniu mieszkania. Odpowiednie regulowanie zaworami – w zależności od potrzeb – zmniejszy lub zwiększy dopływ ciepła do grzejnika, a tym samym temperaturę w całym mieszkaniu. Przy wysokich temperaturach na zewnątrz zawór może okresowo zamykać dopływ ciepła do grzejnika, ponieważ temperatura w pomieszczeniu jest wyższa lub równa temperaturze nastawy. 

Sezon grzewczy, w zależności od pogody, trwa zwykle do przełomu kwietnia i maja. 

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0161 seconds.