Z ostatniej chwili

W rocznicę urodzin Marszałka Piłsudskiego

2018-12-05 17:29:14 informacje
img

151. rocznicę urodzin Pierwszego Marszałka Józefa Piłsudskiego uczczono dziś, w środę 5 grudnia na pl. Biegańskiego - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
W obchodach uczestniczyli przedstawiciele władz miasta i powiatu, służb mundurowych, uczniowie częstochowskich szkół oraz mieszkańcy miasta. Podczas uroczystości odsłonięto tablicę pamiątkową „Częstochowianie dla Niepodległej”, umieszczoną na budynku Ratusza. Odbyło się też ślubowanie Korpusu Kadetów Zespołu Szkół Technicznych i Szkoły Podstawowej nr 19 oraz złożenie kwiatów pod pomnikiem Marszałka.
- Wyjątkowość postaci takich jak Józef Piłsudski polega na tym, że można czerpać z ich dorobku zarówno w czasach dla naszej zbiorowości dramatycznych, jak i tych bardziej stabilnych i pełnych wiary w przyszłość, jak nasze dzisiejsze czasy. Piłsudski był człowiekiem licznych talentów, ogromnej charyzmy i wielkiego zaangażowania. To między innymi dzięki tym przymiotom spełniło się marzenie o wolności kilku pokoleń Polaków – mówił prezydent Krzysztof Matyjaszczyk.
Po uroczystościach na pl. Biegańskiego uczestnicy przeszli do Ratusza, gdzie prelekcję o Józefie Piłsudskim wygłosił Rafał Piotrowski. W tej części prezydent wręczył podziękowania dla członków Komitetu Honorowego 100-lecia obchodów. Krzysztof Matyjaszczyk odebrał też wyróżnienie „Pierścień Stulecia Niepodległości” od płk Mieczysława Tadeusza Koczkowskiego, prezesa Zarządu Krajowego Stowarzyszenia Ochrony Danych Osobowych oraz wiceprezesa Pawła Pawlaka. „Pierścień Stulecia Niepodległości” to projekt realizowany w ramach narodowych obchodów 100-lecia niepodległości. Powstał z inicjatywy Stowarzyszenia Wspierania Bezpieczeństwa Narodowego.
Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0319 seconds.