Z ostatniej chwili

W walce z hazardem

2020-08-18 12:28:30 informacje
img

Nieumundurowani policjanci z Komendy Miejskiej w jednym z częstochowskich salonów gier zabezpieczyli nielegalne automaty i komputery do gier hazardowych. Maszyny wraz z dokumentacją przekazano do Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach, który będzie prowadził postępowanie w tej sprawie. Za posiadanie nielegalnych automatów grożą wysokie kary finansowe. Za organizowanie gier hazardowych, poza grzywną, grozi również kara pozbawienia wolności do 3 lat - informuje częstochowska Policja.

Operacyjni z wydziału kryminalnego ustalili, że w jednym z częstochowskich salonów gier mogą się znajdować nielegalne urządzenia do gier hazardowych. Ich przypuszczenia potwierdziły się po wejściu do środka. Stróże prawa zabezpieczyli 3 nielegalne automaty i 4 komputery, na których zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych.

Zgodnie z ustawą hazardową, automaty do gier mogą być udostępniane wyłącznie w kasynach, na których prowadzenie wymagana jest koncesja. Za posiadanie nielegalnego sprzętu, umożliwiającego prowadzenie przestępczego procederu w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wysokości 100 tys. zł od jednego automatu. Z odpowiedzialnością karną muszą się liczyć zarówno właściciele automatów, jak i właściciele lokali, w których odbywają się nielegalne gry. Oprócz wysokiej grzywny, za organizowanie gier hazardowych można trafić do więzienia nawet na 3 lata.

Fot. Materiały częstochowskiej Policji

Page generated in 0.016 seconds.