Z ostatniej chwili

Wakacje z Warszawskim Instytutem Bankowości

2020-07-13 15:00:27 informacje
img

Pod hasłem #BAKCYLprzedsiębiorczości – Wakacje 2020 na dzieci i młodzież czekają m.in. konkursy związane z cyberbezpieczeństwem czy warsztaty online poświęcone finansom i bankowości. Propozycja jest elementem programu sektorowego „Bankowcy dla edukacji” - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.    

Szczegóły i harmonogram działań projektu są publikowane na stronie https://bde.wib.org.pl/wakacje-2020/, a także jako wydarzenie na Facebooku – „BAKCYLprzedsiębiorczości – wakacje 2020”.

Na chętnych czekają m.in.:

-konkursy pod hasłem „Podróże finansowe i cyberbezpieczeństwo” – z atrakcyjnymi nagrodami

-cykl warsztatów i spotkań online z osobami m.in. ze świata finansów i bankowości – dla uczennic i uczniów szkół ponadpodstawowych i starszych klas szkół podstawowych

Jak zapewniają organizatorzy, wakacyjna propozycja bazuje na doświadczeniu kilku lat realizacji jednego z największych programów edukacji ekonomicznej i cyberbezpieczeństwa w Europie. A działania tego programu wspierało m.in. blisko 800 instytucji; zaangażowanych było prawie 5000 szkół; zrealizowano 45 tys. lekcji i kilkadziesiąt szkolnych konkursów z ponad milionem uczestniczek i uczestników. Nowa propozycja jest też – jak twierdzą organizatorzy – efektem pozytywnych doświadczeń ich wspólnych działań ze szkołami w ostatnich trzech miesiącach, a więc w warunkach pandemii i związanych z nią ograniczeń.  

Organizatorzy zapowiadają też dalszą współpracę – już od września – ze szkołami w ramach Programu Bankowcy dla Edukacji Dzieci i Młodzieży BAKCYL.

Page generated in 0.0159 seconds.