Z ostatniej chwili

Wandal pod okiem kamery

2019-07-30 11:11:11 informacje
img

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który uszkodził szybę w oknie witrynowym jednego ze sklepów w Myszkowie. Zdarzenie zarejestrowała kamera monitoringu. Dzięki temu policjanci namierzyli i zatrzymał wandala - informuje myszkowska Policja.

Zatrzymany to 39-letni mieszkaniec miasta. W niedzielę rano dyżurny myszkowskiej komendy przyjął informację o uszkodzeniu okna w jednym ze sklepów przy ul. Sikorskiego w Myszkowie. Na miejsce skierowano patrol z wydziału kryminalnego. Jak się okazało, przebieg aktu wandalizmu zarejestrowała kamera monitoringu. Stróże prawa szybko ustalili rysopis sprawcy. Po kilku minutach zatrzymali także podejrzanego w rejonie ul. Kościuszki. To właśnie stamtąd dochodziły do nich odgłosy głośnej awantury. Policjanci podbiegli w to miejsce i zastali dwóch pijanych mężczyzn, którzy wszczęli awanturę z przypadkowo napotkanym kierowcą. Jeden z nich wyglądem odpowiadał wizerunkowi sprawcy. Zdecydowanie policjanci podjęli czynności wobec awanturników. Na miejsce skierowano patrol ruchu drogowego, który zatrzymał drugiego, 28-letniego awanturnika. Jak się okazało, to właśnie jeden z nich, 39-latek, odpowiadał wizerunkowi sprawcy i ma związek z przestępstwem zaistniałym na ul. Sikorskiego. 

Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Wczoraj po wytrzeźwieniu starszy z nich usłyszał zarzut zniszczenia mienia i przyznał się do winy. Grozi mu nawet 5 lat więzienia.

 

Page generated in 0.0331 seconds.