Z ostatniej chwili

Warsztaty dla dziadków i wnuków

2019-07-29 12:14:34 informacje
img

9. Warsztaty plastyczno-edukacyjne dla dziadków i wnuków „Zróbmy to razem”  zapowiada Miejska Galeria Sztuki. (III Aleja 64).

Warsztaty przygotowane z myślą o dzieciach w wieku 7-15 lat poprowadzą profesjonalni artyści plastycy - instruktorzy edukacji artystycznej, proponując najrozmaitsze tematy, materiały i techniki. Najważniejsze jednak będzie to, że wszystkie prace artystyczne bedą wymagały współpracy, międzypokoleniowego porozumienia i wspólnej pasji twórczej.

Program warsztatów:

2 sierpnia, godz. 10.30-12.30 - „Nowe życie rękawiczki” - prowadzenie Mariusz Woźniak. Punktem wyjścia do pracy będą zalegające w szafach stare rękawiczki, stopniowo, przy pomocy igły i nici, skrawków materiałów, wstążek przemienione w pięcioosobowe rodzinki lub stworki z kilkoma głowami. Powstaną jedyne w swoim rodzaju, niepowtarzalne przytulanki.

5 sierpnia, godz. 10.30-12.30 - „Elegantki i piraci” - prowadzenie: Karolina Chmielewska-Makles. Zajęcia dla elegantek w każdym wieku, choć mężczyźni i chłopcy mile widziani, bo przecież kolczyki to też piracka rzecz! Dziadkowo-wnuczkowe zespoły zaprojektują autorskie kolczyki lub klopsy, a instruktorka pomoże znaleźć najlepsze techniczne rozwiązania do zrealizowania konkretnego wzoru. Lekcja cierpliwości i wytrwałości, uwieńczona efektowną nagrodą w postaci biżuterii.

7 sierpnia, godz. 10.30-12.30 - „Maki, chabry i bławatki pachnące” - prowadzenie Adrianna Zawadzka. Warsztaty nawiązujące do ikebany, czyli sztuki układania kwiatów. Uczestnicy będą układać w koszyczkach fantazyjne kompozycje z kwiatów, które jednak wcześniej będą musieli samodzielnie wykonać - z bibuły-krepiny, drucików i elementów ozdobnych. Warsztaty rozwijają wyobraźnię i sprawność manualną, uczą kompozycji elementów i układów kolorystycznych.

12 sierpnia, godz. 10.30-12.30 - „Wenecki strażnik kluczy” - prowadzenie Urszula Łyko-Katus. Kolorowy, sprasowany filc oraz aplikacje i nici, użytek z igły i nożyczek, a uczestnicy zakończą warsztaty z wykonanymi przez siebie zabawnymi przywieszkami i breloczkami, które ozdobią piórniki lub kosmetyczkę albo  sprawią, że już nigdy nie zgubią się domowe klucze.

13 sierpnia, godz. 10.30-12.30 - „Podróż balonem” -  prowadzenie Urszula Łyko-Katus. Tym razem z kolorowego, sprasowanego filcu oraz najróżniejszych ozdób powstaną unikatowe broszki. Inspiracji do wzorów przypinek dostarczy bajeczna podróż balonem.

Wstęp za opłatą 15 zł od osoby, zapisy mailowo: bszyc@galeria.czest.pl

Page generated in 0.0335 seconds.