Z ostatniej chwili

Warsztaty dla przedsiębiorców

2018-09-19 13:40:38 informacje
img

„Trendy i wyzwania w łańcuchach dostaw XXI wieku” to temat warsztatów dla przedsiębiorców, które 18 września odbyły się w sali sesyjnej Urzędu Miasta.
Podczas szkolenia omówiono, jak nowe technologie (druk 3D, internet, sztuczna inteligencja, maszyny wydające) oraz nowe narzędzie (VMI – zapasy Zarządzane przez Dostawców czy też TSM – Zarządzanie Wydatkami Klasy „C”) wpływają na optymalizację Łańcuchów Dostaw (Zakupy i Logistyka) i podnoszą konkurencyjność firmy.
Organizatorami warsztatów były Polskie Stowarzyszenie Menedżerów Logistyki i Zakupów oraz Invest in Czestochowa.
Częstochowa, tworząc przyjazny klimat dla rozwoju biznesu, wykorzystuje potencjał związany z położeniem w sercu Polski i Europy, coraz lepszą infrastrukturą i klimatem gospodarczym. Położenie miasta w Transeuropejskich Korytarzu Transportowym Północ-Południe, w arterii komunikacyjnej Europy, łączącej Skandynawię z krajami Europy Południowej powoduje, że jest atrakcyjnym miejscem do ulokowania inwestycji, szczególnie dla centrów logistycznych. W ostatnim czasie nastąpił gwałtowny rozwój tego sektora, dlatego na rynku pracy poszukiwani będą specjaliści z tej branży. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, w szkołach technicznych powstały profile kształcące specjalistów z dziedziny logistyki i spedycji (Zespół Szkół Ekonomicznych - Technik spedytor, Zespół Szkół Im. Jana Kochanowskiego - Technik spedytor, technik logistyk ze specjalizacjami) - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0289 seconds.