Z ostatniej chwili

Weekend na drogach Częstochowy

2020-01-20 10:53:26 informacje
img

Od piątku do poniedziałku na częstochowskich drogach doszło do 2 wypadków drogowych, w których jedna osoba poniosła śmierć. Policjanci wyjeżdżali do skutków 61 kolizji, ujawnili 79 wykroczeń dotyczących przekroczenia prędkości – informuje częstochowska Policja.

Dla policjantów z ruchu drogowego miniony weekend to czas wytężonej pracy. W piątek stróże prawa włączyli się w wojewódzkie działania „Bezpieczny Pieszy”. W działaniach zaangażowanych było 25 mundurowych z ruchu drogowego. Policjanci reagowali na wykroczenia popełniane przez kierujących względem pieszych, nałożyli 39 mandatów, a w 10 przypadkach zastosowali pouczenie. Najwięcej wykroczeń kierujących to przekroczenie prędkości w rejonie przejść dla pieszych.

W weekend policjanci przebadali 320 kierujących na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Ujawnili 2 kierujących, którzy prowadzili swoje pojazdy pod wpływem alkoholu. Wobec 79 sprawców wykroczeń, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość zastosowali mandaty, w 2 przypadkach zatrzymali także prawo jazdy.

W sobotę 18 stycznia około godz. 4.30 w miejscowości Lubojenka na trasie DK - 1 doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 60-letni mieszkaniec Warszawy kierując samochodem marki Ford Focus nie dostosował prędkości do warunków drogowych i utracił panowanie nad pojazdem, doprowadzając do zderzenia czołowego z pojazdem ciężarowym marki Volvo kierowanym przez 36-latka z Piekar Śląskich. W wyniku zderzenia kierujący Fordem poniósł śmierć na miejscu. Policja pod nadzorem Prokuratury wyjaśnia szczegóły i okoliczności tego zdarzenia. Drugi wypadek miał miejsce wczoraj, w niedzielę 19 stycznia po godz. 16.00 w Rudnikach. Tutaj kierowca pojazdu marki Honda również nie dostosował prędkości do warunków drogowych, w wyniku czego utracił nad nim panowanie i wjechał do rowu. W wyniku zdarzenia pasażerka odniosła obrażenia i została przewieziona do szpitala.

Fot. Materiały częstochowskiej Policji

Page generated in 0.0139 seconds.