Z ostatniej chwili

Weekend na sportowo

2019-08-02 11:30:05 informacje
img

W najbliższy weekend odbędzie się w Częstochowie kilka imprez dla miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu oraz kibiców sportowych. W programie m.in. mecze piłki nożnej, turnieje miniżużla, wspólne bieganie - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

W sobotę 3 sierpnia o godz. 9.00 w Lasku Aniołowskim odbędzie się bezpłatny bieg na dystansie 5 km z pomiarem czasu. Miłośnicy biegania spotkają się również pół godziny później na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym (ul. Dąbrowskiego 58/64), gdzie wezmą udział w kolejnej edycji akcji „Biegam, bo lubię”. 

Ten sam stadion, tyle że o godz. 18.00 będzie miejscem kolejnej akcji „Biegaj w wakacje”, w ramach której miejska bieżnia jest bezpłatnie udostępniana dla wszystkich chętnych.

Również w sobotę powód do radości będą mieć miłośnicy piłki nożnej. O godz. 15.00 na stadionie piłkarskim przy ul. Loretańskiej 20 odbędzie się mecz II ligi piłki nożnej mężczyzn: Skra Częstochowa – Garbarnia Kraków. O godz. 17.30, w kolejnym spotkaniu w ramach PKO Ekstraklasy piłki nożnej mężczyzn, RKS Raków podejmie zespół Cracovia. Mecz odbędzie się na stadionie GIEKSA Arena Bełchatów (ul. Sportowa 3).

W sobotę odbędzie się również VI runda Indywidualnych Mistrzostw Polski w miniżużlu w klasie 85-125 cc. Organizatorem  zawodów rozgrywanych na torze miniżużlowym przy ul. Brzegowej jest Włókniarz Częstochowa SA.

Sportowa niedziela rozpocznie się od Rundy Finałowej Pucharu Polski Par Klubowych w miniżużlu. Początek imprezy na torze miniżużlowym przy ul. Brzegowej zaplanowano na godz. 11.00. 

Podobnie, jak dzień wcześniej, o godz. 18.00 swoją bieżnię ponownie bezpłatnie udostępni Miejski Stadion Lekkoatletyczny przy ul. Dąbrowskiego 58/64.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0139 seconds.