Z ostatniej chwili

Weekend pełen sukcesów częstochowskich kijkarzy

2019-07-08 13:11:59 informacje
img

W weekend 6-7 lipca drużyna Nordic Team Częstochowa wzięła udział w dwóch ważnych wydarzeniach sportowych - informuje Daniel Wojtasiński z Nordic Team Częstochowa.

6 lipca w Polanicy Zdroju miał miejsce piąty etap Pucharu Polski Nordic Walking, w którym wystąpiło 23 zawodników Nordic Team Częstochowa. Nasi kijkarze stawali 11 razy na podium. W swoich kategoriach wiekowych zwyciężyli: Bartłomiej Dębski (5 km), Daniel Wojtasiński (10 km), Bogdan Barczyk (półmaraton) i Agnieszka Paprotna (półmaraton). Drugie miejsca zajęli Agnieszka Pinis (5 km) i Magdalena Rajek (10 km), a trzecie Beata Kamińska, Alicja Bugała, Anna Bugała (cała trójka 5 km), Jarosław Pietrzyk i Ewa Dusiel (oboje 10 km).

Był to piąty etap najbardziej prestiżowego cyklu nordic walking w Polsce. Kolejne będą miały miejsce w Osielsku (Mistrzostwa Polski), Potęgowie i Hajnówce.

7 lipca na stadionie biathlonowym w Kościelisku odbyły się VII Mistrzostwa Polski w Biathlonowym Nordic Walking. Jest to konkurencja łącząca nordic walking ze strzelaniem do tarcz biathlonowych w pozycji leżącej. Konkurencja ta łączy również dwa sportowe światy - nordic walking i zimowych biathlonistów, ci drudzy licznie startują w tych zawodach, np. Krystyna Guzik (wicemistrzyni świata w biathlonie z 2013 roku).

Przy takiej znamienitej obsadzie nasi zawodnicy zdobyli 3 złote (Nadia Kolarska, Ewa Dusiel, Bożena Jurczyńska) oraz po dwa srebrne (Alicja Bugała, Mariola Pasikowska) i brązowe medale (Jolanta Barczyk, Bogdan Barczyk).