Z ostatniej chwili

Więcej klas na zdalnej

2021-10-28 11:15:36 informacje
img

9 klas w 7 częstochowskich placówkach oświatowych zostało czasowo wysłanych w ostatnich dniach na zdalne nauczanie. Ma to związek z przypadkami SARS-CoV-2 wśród uczniów. W Częstochowie jest zaszczepionych do tej pory ok. 121 tysięcy osób, czyli 55,5% ogółu mieszkańców miasta – Informuje Biuro Prasowe magistratu.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Częstochowie od początku tygodnia pozytywnie zaopiniował  zawieszenie zajęć stacjonarnych, a tym samym przejście na zdalne nauczanie klas / oddziałów w następujących jednostkach:

- grupa przedszkolaków w MP 22 przy ul. Olsztyńskiej – do 28 X;

- SP 7 przy ul. Zamenhofa – klasa II b – do 29 X;

- SP 2 przy ul. Baczyńskiego – klasa V c – do 29 X;

- Technikum SPSK przy ul. Okrzei – II a,b i c – do 29 X;

- SP 34 przy ul. Dąbrowskiej – klasa 8 a – do 30 X;

- Zespół Szkół im. Reymonta przy ul. Krakowskiej - klasa II a Technikum - do 31 X

- Technikum TEB Edukacja przy ul. Pułaskiego - klasa III d - do 4 XI.

Powodem wydania opinii sanitarnej są pozytywne wyniki testu w kierunku SARS-CoV-2 u uczennic i uczniów.

W Częstochowie tygodniowo pojawia się obecnie ok. 80-100 nowych przypadków zakażeń koronawirusem, więc ich liczba wzrasta, nie są to jednak przyrosty skokowe i jest ich dużo mniej niż w miastach i gminach o niższym poziomie szczepień. W Częstochowie minimum dwiema dawkami zaszczepiło się do tej pory 55,5% miejskiej populacji, więc do uzyskania odporności populacyjnej sporo nam jeszcze w mieście brakuje. Z drugiej strony jest to wynik dwukrotnie wyższy od gmin z najniższym odsetkiem szczepień przeciwko Covid-19 w kraju.

Page generated in 0.0175 seconds.