Z ostatniej chwili

Więcej monitoringu miejskiego - z budżetu obywatelskiego

2020-07-08 10:53:12 informacje
img

System monitoringu wizyjnego, służący utrzymaniu bezpieczeństwa na ulicach Częstochowy, zostanie rozbudowany o trzy kolejne lokalizacje punktów kamerowych w ramach Budżetu Obywatelskiego – w Śródmieściu, na Parkitce i na Błesznie. Miasto czeka na oferty w przetargu na wykonanie wszystkich związanych z tym prac - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta. 

Inwestycja składa się z trzech części. Pierwsza dotyczy zaprojektowania i budowy dwóch stanowisk kamerowych przy ul. gen. Leopolda Okulickiego w dzielnicy Parkitka; druga – jednego stanowiska przy ul. Brzezińskiej (Błeszno); trzecia – stanowiska przy niedawno powstałej ul. Marka Perepeczki (czyli przedłużeniu ul. Staszica do ul. Kilińskiego w centrum miasta).

Wśród prac, którymi będzie musiał się zająć wykonawca tego zadania, jest m.in. wykonanie kanalizacji teletechnicznej, posadowienie fundamentów i słupów dla kamer, wykonanie przyłączy teleinformatycznych i elektrycznych oraz podłączenie nowych kamer do istniejącego systemu monitoringu wizyjnego miasta (koordynowanego w Centrum Obsługi Monitoringu Wizyjnego Straży Miejskiej).

Jeśli procedura przetargowa, a potem wykonanie zadania przebiegną bez przeszkód, trzy nowe lokalizacje monitoringu mają być gotowe do końca października.

Firmy zainteresowane wykonaniem prac związanych z instalacją tych trzech punktów mogą składać swoje oferty w bezpiecznej kopercie za pośrednictwem Poczty Polskiej, kuriera lub osobiście – w Biurze Obsługi Interesanta UM Częstochowy, przy ul. Śląskiej 11/13 – do 3 sierpnia (do godz. 9.30). Ze szczegółami dokumentów przetargowych można się zapoznać pod linkiem https://bip.czestochowa.pl/przetarg/1165549/iz-271-37-2020

Ostatnią, jak dotąd, rozbudową częstochowskiego monitoringu wizyjnego było zainstalowanie – także w ramach Budżetu Obywatelskiego – 6 nowych punktów kamerowych na Tysiącleciu i Północy. 2 punkty pojawiły się przy skrzyżowaniu alei Armii Krajowej z ul. Kiedrzyńską, a 4 kolejne – w parku miejskim w rejonie ulic Fieldorfa-Nila i Pużaka. System składa się obecnie z 91 punktów monitorujących łącznie 123 miejsca (urządzenia na jednym słupie kamerowym mogą bowiem emitować nawet kilka obrazów). Kolejne kamery mają zostać uruchomione m.in. przy budowanej przez miasto Promenadzie Śródmiejskiej.

Na zdjęciu: Centrum Obsługi Monitoringu Wizyjnego Straży Miejskiej  

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

 

Page generated in 0.0154 seconds.