Z ostatniej chwili

Wielkie sukcesy młodej golfistki

2022-11-16 12:41:25 informacje
img

Mijający rok Matylda Krawczyńska z pewnością zaliczy do bardzo udanych. Jej osiągnięcia robią wrażenie – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Z utytułowaną golfistką w Urzędzie Miasta spotkał się prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. Spotkanie było okazją do przekazania gratulacji. Matylda Krawczyńska, uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. R. Traugutta, zaskakuje coraz wyższą formą, wygrywając kolejne turnieje golfowe.

Kariera sportowa 16-letniej golfistki to właściwie ewenement, zestawiając jej wiek i osiągnięcia. Aktualny handicap częstochowianki to 2,7 (HCP określa poziom gry zawodniczki).

Matylda jest członkinią Kadry Narodowej Polski Juniorów i reprezentantką Śląskiego Klubu Golfowego. W sierpniu została Mistrzynią Polski Juniorów. W tym roku zdobyła I miejsca na Turnieju MAD TOUR w Turcji (Belek), Międzynarodowych Mistrzostwach Słowacji Match Play oraz Mistrzostwach Polski Regionów (region wschód). Dzięki zdobyciu tytułu Mistrzyni Polski Juniorów otrzymała zaproszenia na prestiżowe turnieje Orange Bowl i Annika Invitational, które odbędą się w Stanach Zjednoczonych w styczniu przyszłego roku.

Podczas rozmowy golfistka przyznała, że trenuje 29 godzin tygodniowo, co musi łączyć z nauką w szkole. Trenuje również boks, co pomaga jej rozładować napięcie.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0162 seconds.