Z ostatniej chwili

Wigilia bezdomnych i potrzebujących

2018-12-25 15:03:35 informacje
img

Spotkanie wigilijne dla ubogich i bezdomnych odbyło się w auli parafialnej Katedry Świętej Rodziny w niedzielę 23 grudnia. Dzień później do świątecznej wieczerzy zasiedli podopieczni Fundacji Chrześcijańskiej „Adullam” - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Wigilię dla bezdomnych i będących w trudnej sytuacji życiowej tradycyjnie zorganizował Caritas Archidiecezji Częstochowskiej. W tym roku, oprócz spotkania w częstochowskiej Archikatedrze, spotkania wigilijne zorganizowano też m.in. w Domu Samotnej Matki przy ul. Staszica 5 czy w Schronisku dla Bezdomnych Mężczyzn im. św. Brata Alberta Chmielowskiego. Dodatkowo potrzebujący mogli zjeść świąteczny posiłek dzięki współpracy Caritasu ze Stowarzyszeniem Wzajemnej Pomocy Agape, Towarzystwem Pomocy im. Świętego Brata Alberta - Koło Częstochowskie czy Fundacją św. Barnaby.
W wigilijnym spotkaniu, które zorganizowała Fundacja Chrześcijańska „Adullam” wzięło udział kilkuset podopiecznych. Dla wielu z nich świąteczny obiad był nie tylko możliwością zjedzenia gorącego posiłku, ale też okazją do spotkania z innymi i, jak podkreślano, budowania świątecznej atmosfery. Fundacja Adullam na co dzień prowadzi stołówkę bezpłatnego żywienia, która przez 6 dni w tygodniu wydaje dwudaniowe obiady dla ok. 500 osób (w tym ok. 200 dzieci i młodzieży uczącej się) oraz pieczywo i inne artykuły spożywcze. Organizacja prowadzi też hostel dla mężczyzn wychodzących z alkoholizmu, po odbytych wyrokach karnych i długoletnio bezrobotnych, świetlicę dla dzieci i młodzieży z rodzin dysfunkcyjnych, punkt konsultacyjny dla osób uzależnionych od alkoholu oraz ich rodzin czy magazyn pomocy rzeczowej.
W świątecznych spotkaniach uczestniczyli przedstawiciele władz miasta, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, instytucji miejskich i organizacji działających na rzecz potrzebujących w Częstochowie.
Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0293 seconds.