Z ostatniej chwili

Wioletta Grzegorzewska w Częstochowie

2024-07-02 11:32:23 informacje
img

Związana z naszym regionem, a od lat mieszkająca za granicą pisarka Wioletta Grzegorzewska jeszcze w tym miesiącu pojawi się w Częstochowie. 

Przebywa w Polsce w związku z promocją swej najnowszej powieści „Tajni dyrygenci chmur” napisanej w duchu nowego realizmu magicznego, o dorastaniu w późnym socjalizmie, kiedy Polska przeżywa kryzys gospodarczy, jedzenie wciąż jest na kartki, a młodzież indoktrynowana w szkołach.

Częstochowskie spotkanie z Wiolettą Grzegorzewską odbędzie się w filii nr 9 Biblioteki im. W. Biegańskiego (ul Nowowiejskiego 15) w czwartek 25 lipca, poprowadzi je Sylwia Góra. Początek o godz. 18.00.

Miłośnikom literatury Wioletta Grzegorzewska, finalistka Nagrody Literackiej Nike, Nagrody Literackiej Gdynia, nagrody Polskiej Sekcji IBBY, laureatka Nagrody Miasta w dziedzinie kultury oraz Nagrody Związku Pisarzy Polskich na Obczyźnie  im. Włady Majewskiej,  nominowana do Nagrody Bookera, jest znana z takich książek jak: „Guguły”, „Stancje”, „Dodatkowa dusza” czy „Wilcza rzeka”. Publikuje też tomy poetyckie, utwory dla dzieci, przekłady.

Page generated in 0.0174 seconds.