Z ostatniej chwili

Wiosenne kwiaty

2019-03-26 15:39:57 informacje
img

Rozpoczęły się tegoroczne wiosenne nasadzenia roślin ozdobnych w centrum Częstochowy - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Urzędu Miasta zaplanował posadzenie blisko 6,5 tys. szt. różnokolorowych kwiatów: bratków, stokrotek i niezapominajek. Rośliny pojawią się na rabatach, m.in. przy: skwerze Solidarności, placu Biegańskiego (od strony ul. Nowowiejskiego i ul. Śląskiej) oraz w alei Sienkiewicza przy pomniku Ks. Popiełuszki. Nasadzenia będą realizowane również w pojemnikach i donicach, m.in. przy Urzędzie Stanu Cywilnego, w III Alei oraz przy ul. Waszyngtona 5. Koszt wykonania nasadzeń i ich pielęgnacji to prawie 33 tys. zł.
Kolorowe kwiaty rozkwitają już w pasach drogowych ulic – są to rośliny cebulowe posadzone jesienią 2015 i 2017 r. Przy drogach pojawiają się m.in. żonkile, krokusy (w różnych odmianach i kolorach) oraz czosnki ozdobne. Najstarsze rośliny cebulowe, posadzone w 2015 r., można zauważyć w pasie drogowym al. Jana Pawła II, ul. Szajnowicza-Iwanowa,  Sobieskiego i Krakowskiej - posadzono ich wtedy ok. 88,5 tys. sztuk. Późniejsze nasadzenia, z 2017 r. (65 tys. sztuk) znajdują się w pasie drogowym al. Bohaterów Monte Cassino. Koszt nasadzeń roślin cebulowych to w sumie ponad 85 tys. zł.
Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0333 seconds.