Z ostatniej chwili

Wkrótce finał prac mostowych na Mirowskiej

2021-10-06 14:54:44 informacje
img

Trwa przebudowa mostu i fragmentu ulicy Mirowskiej. Całość inwestycji wartej 10,5 mln zł ma zostać sfinalizowana w połowie grudnia – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Prace przy modernizacji ul. Mirowskiej prowadzone są na odcinku od ul. Nadrzecznej do ul. Faradaya wraz z przebudową mostu nad Wartą i ulicy na wysokości wiaduktu nad al. Wojska Polskiego (dawną DK-1). 

W przypadku infrastruktury mostowej prace są bliskie zakończenia (zaawansowanie ponad 90%). Ta część inwestycji powinna być gotowa w ciągu najbliższych tygodni. A prace drogowe będą trwały jeszcze po zakończeniu robót mostowych do połowy grudnia. 

Zakres inwestycji objął m.in. rozbiórkę nawierzchni jezdni i chodników, krawężników, znaków drogowych, przebudowę, renowację i budowę odwodnienia układu drogowego, przebudowę wodociągu, przebudowę i budowę oświetlenia, wykonanie warstw konstrukcyjnych nawierzchni jezdni wraz ze skrzyżowaniami, chodników, dróg rowerowych, miejsc postojowych, zatoki autobusowej, peronów autobusowych i zjazdów do terenów przyległych, przebudowę mostu przez rzekę Wartę, wykonanie oznakowania poziomego i pionowego oraz roboty związane z zielenią.

Ulica Mirowska na przebudowywanym odcinku (wraz z mostem nad Wartą oraz wiaduktem nad aleją Wojska Polskiego) jest zamknięta, ale wykonawca inwestycji umożliwił dojazd do Miejskiego Szpitala Zespolonego, Szkoły Podstawowej nr 22 oraz Tauronu – od strony ul. Faradaya. Przez most nad Wartą (od strony centrum) pozostawiony jest jedynie przejazd awaryjny dla służb ratunkowych i przejście dla pieszych na drugą stronę po północnej stronie mostu.

Objazd jest poprowadzony ulicami: Mirowską, Srebrną, Drogowców do węzła aleja Wojska Polskiego – al. Jana Pawła II i dalej – al. Jana Pawła II poprzez rondo Trzech Krzyży do ul. Warszawskiej aż do ul. Mirowskiej w jednym kierunku, a w przeciwnym – ulicami: Nadrzeczną do ronda Trzech Krzyży i dalej al. Jana Pawła II do węzła „al. Wojska Polskiego – al. Jana Pawła II” przez ulice: Drogowców i Srebrną do Mirowskiej.

Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum Bitum, część mostową wykonuje firma Nowak-Mosty. Koszt zadania to 10,5 mln zł. Częstochowa zdobyła na tę inwestycję ponad 7,6 mln zł dofinansowania z rezerwy ogólnej budżetu państwa.

Plac budowy odwiedził 5 października prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk, obecni byli też przedstawiciele Miejskiego Zarządu Dróg oraz firm wchodzących w skład konsorcjum wykonawczego.

 

Fot. Łukasz Kolewiński (UM)

Page generated in 0.0173 seconds.