Z ostatniej chwili

Woda dla zwierzaków

2019-06-07 16:12:11 informacje
img

Podobnie jak w minionych latach przed częstochowskim Urzędem Miasta pojawiły się miski z wodą dla czworonogów. Będą wystawiane tam do końca sezonu letniego - informuje Marcin Breczko z Biura Prasowego Urzędu Miasta.

Stojaki z metalowymi miskami na wodę znajdują się już przy wejściach do budynków Urzędu Miasta przy ul. Śląskiej i ul. Waszyngtona. Lada chwila pojawią też przed Odwachem obok Ratusza na pl. Biegańskiego.  

Miski mają pomóc zwierzakom podczas wysokich temperatur. Będą  wystawione do późnych godzin popołudniowych i chowane na noc.

W związku z upałami Urząd Miasta przypomina podstawowe zasady opieki nad czworonogami w czasie upalnej aury. Właściciele psów powinni zadbać, aby buda lub kojec znajdowały się w cieniu, w pobliżu miski ze świeżą wodą. Podczas spaceru z psem powinniśmy wybierać miejsca, w których nasz podopieczny będzie miał możliwość kąpieli i ochłodzenia organizmu. W wyjątkowo upalne dni najlepiej wybierać się na takie spacery rano bądź wieczorem. Można również zabrać ze sobą ręcznik lub spryskiwacz.  

Nie wolno zostawiać psa samego wewnątrz samochodu. Jeżeli zauważymy zwierzę zamknięte w aucie, należy niezwłocznie powiadomić policję lub straż miejską. Podróżując samochodem ze zwierzakiem, warto zrobić postój co 2-3 godziny i wyprowadzić go na krótki spacer.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

 

Page generated in 0.0385 seconds.