Z ostatniej chwili

Wózki dla bliźniąt

2020-02-04 15:57:24 informacje
img

Nie jedno, a dwoje dzieci przyszło niedawno na świat w ramach miejskiego programu dofinansowania zabiegów in vitro. We wtorek 4 lutego rodzice bliźniąt odebrali wózki ufundowane przez częstochowską firmę Deltim - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Do tej pory w ramach miejskiego programu urodziło się już 49 dzieci – 26 dziewczynek i 23 chłopców, w tym 5 par bliźniąt. Od pierwszej edycji program wspiera częstochowska firma Deltim, która każdemu dziecku funduje wózek własnej produkcji. Kolejne dwa trafiły do rodziców najmłodszej pary bliźniąt. Dziewczynka i chłopczyk przyszli na świat pod koniec stycznia.

W roku 2020, w wyniku realizacji ubiegłorocznej edycji programu, oczekujemy na narodziny jeszcze 6 dzieci. Tegoroczny nabór do programu dofinansowania zabiegów in vitro zostanie ogłoszony po wyborze ośrodków medycznych, które będą w tym roku realizować procedury in vitro w ramach częstochowskiego programu. W tym roku na realizację programu zabezpieczono w budżecie miasta 180 tys. zł.

W spotkaniu z rodzicami dziecka uczestniczyli prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk oraz prezes i współwłaściciel firmy Deltim Piotr Machura.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0199 seconds.