Z ostatniej chwili

Wpadł sprawca rozboju sprzed roku

2018-04-30 10:00:46 informacje
img

Policjanci z Komisariatu V zatrzymali 20-latka podejrzanego o dokonanie rozboju przeszło rok temu w jednym ze sklepów całodobowych. Mężczyzna wybił najpierw szybę w drzwiach wejściowych, a następnie sterroryzował ekspedientkę przedmiotem przypominającym broń palną i zabrał jej przeszło 1,6 tys. zł. Usłyszał już zarzut, a prokurator zastosował wobec niego dozór - informuje częstochowska Policja.
W połowie stycznia 2017 r. oficer dyżurny z Komisariatu V otrzymał zgłoszenie rozboju w dzielnicy Północ. Jak ustalili śledczy, sprawca przyszedł pod sklep wcześnie rano. Kopnięciem wybił szybę w zamkniętych drzwiach wejściowych, dostał się do środka i przedmiotem przypominającym broń palną sterroryzował ekspedientkę. Wydała mu z kasy przeszło 1,6 tys. zł. Napastnik miał na głowie kaptur, a na twarzy chustkę, co utrudniało jego identyfikację.
Mimo upływu czasu, śledczy nie ustawali w dążeniu do zatrzymania sprawcy. Przełom w śledztwie nastąpił w minionym tygodniu. Kryminalni z Komisariatu V natrafili na trop sprawcy. Mężczyzna został zatrzymany. W jego mieszkaniu śledczy zabezpieczyli też przedmiot, którym groził ekspedientce. Okazało się, że to wiatrówka. 20-latek usłyszał w Prokuraturze Rejonowej Częstochowa-Północ zarzut rozboju. Grozi mu nawet 12 lat więzienia. Prokurator zastosował wobec zatrzymanego dozór.
Fot. Materiały częstochowskiej Policji

Page generated in 0.0334 seconds.