Z ostatniej chwili

Wrześniowe zmiany w rozkładach jazdy

2020-08-28 13:20:03 informacje
img

1 września wraca roboczy (szkolny) rozkład jazdy  częstochowskiej komunikacji miejskiej. Tego dnia zostaną też wprowadzone korekty kursów, które obejmą kilkanaście linii MPK. Jeszcze w sierpniu zostanie wznowiona obsługa przystanku autobusowego STADION MIEJSKI przy ul. Orlik-Rückemanna - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Od września wszystkie linie komunikacyjne będą kursować od poniedziałku do piątku według rozkładu ROBOCZEGO SZKOLNEGO (kolor czarny na rozkładach jazdy). Ponadto:

- zostanie wprowadzona niewielka korekta rozkładu jazdy linii autobusowej nr 24

- na liniach nr 25, 33 i 37 nastąpi nieznaczna korekta godzin kursowania (maksymalnie o 1-2 minutę na części trasy), ze względu na dostosowanie rozkładów jazdy do wydłużonej trasy objazdowej (remont ulicy Korczaka)

- ulegną zmianie rozkłady jazdy linii nr 26 i 30

- ulegną zmianie rozkłady jazdy linii tramwajowych nr 1 i 2 oraz autobusowych: 12, 19, 31, 32, 35, 36 i 80. Tego dnia zostaną udostępnione dla komunikacji miejskiej: pętla tramwajowa przy alei Pokoju oraz pętla autobusowa Raków Dworzec PKP. Przewidziano następujące zmiany:

- linia tramwajowa nr 1 będzie funkcjonowała w dalszym ciągu na trasie ZAJEZDNIA MPK – KUCELIN SZPITAL, ale część kursów zostanie skrócona do pętli RAKÓW DWORZEC PKP i będą one oznaczone jako linia nr 2 (powrót jako „1”);

- linie autobusowe nr 12, 32 i 80 zostaną wydłużone od Starego Rakowa ulicami Okrzei i Łukasińskiego do pętli RAKÓW DWORZEC PKP

- linie autobusowe nr 19, 31, 35 i 36 wrócą na swoje podstawowe trasy w dzielnicy Raków, w obu kierunkach przez ulice Limanowskiego, Okrzei i Łukasińskiego, ale nie będą realizowały przejazdów przez przystanek Raków Dworzec PKP

- na linii nr 38 zostanie utrzymana jej dotychczasowa trasa, tj. DŹBÓW – POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH.

Przystanek STADION MIEJSKI WZNOWIONY OD 29 SIERPNIA

Miejski Zarząd Dróg i Transportu informuje, że od soboty 29 sierpnia zostanie wznowiona obsługa przystanku autobusowego STADION MIEJSKI na ul. Orlik-Rückemanna w kierunku Śródmieścia dla linii 13, 21 i 28.

Page generated in 0.015 seconds.