Z ostatniej chwili

Wspólne obchody Święta Niepodległości

2021-11-12 14:07:12 informacje
img

Z okazji Święta Niepodległości Stowarzyszenie Wspólnie dla Częstochowy spotkało się z  częstochowiankami i częstochowianami na pl. Biegańskiego, by wspólnie wykonać pamiątkowe, biało-czerwone zdjęcie. W wydarzeniu udział wziął również prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.

– Jedno zdjęcie mówi więcej niż tysiąc słów. Chcieliśmy w ten sposób pokazać, że Urodziny Niepodległej można świętować całymi rodzinami, z przyjaciółmi. Cieszy nas, że mieszkanki i mieszkańcy licznie odpowiedzieli na nasze zaproszenie i wspólnie pokazaliśmy, że Częstochowa radośnie uczciła Dzień Niepodległości – wyjaśnił jeden z członków stowarzyszenia.

– Cieszę się, że mogłem razem z mieszkankami i mieszkańcami oraz Stowarzyszeniem Wspólnie Dla Częstochowy uczestniczyć w tym wydarzeniu. Każda inicjatywa, która buduje poczucie jedności, jest nam dzisiaj potrzebna – dodał Prezydent Krzysztof Matyjaszczyk

To niejedyne wydarzenie zorganizowane tego dnia przez Stowarzyszenie. Przed południem ci, którzy nie boją się zimnej wody, uczestniczyli we wspólnym świątecznym morsowaniu w Parku Lisiniec. Na obu akcjach nie zabrakło rozdawanych słodkości, przypinek z logo Stowarzyszenia i tradycyjnych kotylionów.

Page generated in 0.0244 seconds.