Z ostatniej chwili

Wybuch butli z gazem w samochodzie przy ul. Wrocławskiej

2021-07-27 11:18:43 informacje
img

Do wybuchu butli z gazem, przewożonej samochodem dostawczym marki Citroën, doszło wczoraj, w poniedziałek 26 lipca przed godz. 16.00. Wstępne ustalenia wskazują, że citroënem podróżowały 2 osoby. Gdy zatrzymały swój pojazd przed jednym ze sklepów na ul. Wrocławskiej, doszło do eksplozji. Siła wybuchu była tak ogromna, że obydwie osoby odniosły śmiertelne obrażenia - informuje Policja.

Do zdarzenia doszło około godz. 15.40. 

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że samochodem  podróżowało 2 mężczyzn, prawdopodobnie pracowników jednej z częstochowskich firm. Citroënem przewozili butle z gazem (wstępne ustalenia funkcjonariuszy straży pożarnej mówią, że mógł to być tlen i acetylen).

Gdy mężczyźni zaparkowali  samochód pod sklepem, doszło do wybuchu. Zarówno mężczyzna siedzący za kierownicą, jak i pasażer zginęli na miejscu.

W związku z tym, że we wraku znajdowało się jeszcze kilka innych butli z gazem, strażacy przeprowadzili ewakuację mieszkańców i osób przebywających w rejonie miejsca zdarzenia. W sumie ewakuowano 67 osób i wyznaczono strefę bezpieczeństwa w odległości 200 m od miejsca, gdzie doszło do wybuchu. Z uwagi na realne zagrożenie bezpieczeństwa, akcja ratownicza potrwa jeszcze dziś, we wtorek.

Dopiero po zakończeniu działań prowadzonych na miejscu przez straż pożarną, dochodzeniowcy wraz z technikami kryminalistyki pod nadzorem prokuratora będą mogli rozpocząć oględziny miejsca zdarzenia. Wszczęte w sprawie śledztwo będzie miało na celu wyjaśnienie, jaki był charakter tego zdarzenia i w jakich okolicznościach do niego doszło.

Fot. Materiały Policji

Page generated in 0.015 seconds.