Z ostatniej chwili

Wymiana słupów trakcji i oświetlenia w alei Armii Krajowej

2020-12-07 16:10:37 informacje
img

Od wtorku 8 grudnia rozpoczną się roboty w alei Armii Krajowej (w ramach kontynuowanej przebudowy torowiska tramwajowego, realizowanej przez konsorcjum NDI), polegające na demontażu wszystkich starych żelbetowych słupów trakcyjnych. Słupy będą demontowane na całym przebiegu al. Armii Krajowej od al. Wyzwolenia, w kierunku południowym, aż do al. Jana Pawła II.

Równocześnie będą prowadzone prace przygotowawcze przy kolejnych stanowiskach słupowych i systematycznie za nimi prace demontażowe. Zatem ekipy budowlane kierujący pojazdami mogą napotkać na w Armii Krajowej w dwóch lub nawet w trzech miejscach.

Wykonanie zaplanowanych prac będzie wymagało zmian w organizacji ruchu polegających głównie na wyłączeniu z ruchu krótkiego odcinka jednego pasa jezdni, szerokości ok. 3 m wzdłuż krawężnika, przy kolejnych stanowiskach słupowych. Roboty nie będą wymagały zmian w funkcjonowaniu komunikacji publicznej, jednakże spowodują pewne utrudnienia w ruchu kołowym.

- Nowe, estetyczne instalacje zastępują zdezelowane i szpetne egzemplarze. Wszystkie uzbrojone są w nowe oprawy typu LED, które montowane są także na konstrukcjach trakcyjnych. Łącznie miejska sieć oświetleniowa, dzięki realizowanym równolegle do tramwajowych pracom, wzbogaci się o: 107 słupów i 382 oprawy LED. Będzie bezpieczniej i bardziej funkcjonalnie - informuje Maciej Hasik, rzecznik prasowy MZDiT oraz MPK.

Równocześnie będą kontynuowane prace (realizowane przez Konsorcjum NDI) przy modernizacji torowiska tramwajowego na alei Kościuszki i na alei Wolności.

Page generated in 0.0152 seconds.