Z ostatniej chwili

Wynajmowany dom przerobiła na plantację konopi

2020-06-08 11:45:20 informacje
img

Kryminalni z Myszkowa zlikwidowali domową uprawę konopi indyjskich i zatrzymali 45-letnią plantatorkę. Mundurowi, oprócz 46 krzaków zakazanej rośliny, zabezpieczyli również przedmioty i urządzenia służące do jej produkcji oraz ponad 600 gramów suszu tych roślin. Zatrzymana odpowie za uprawę i posiadanie znacznej ilości narkotyków, za co grozi jej do 8 lat więzienia.
Kryminalni z myszkowskiej komendy uzyskali informację, że w jednym z myszkowskich mieszkań może być nielegalna plantacji marihuany. Pojechali w to miejsce. Pod wskazanym adresem znajdował się dom jednorodzinny. Po wejściu do środka ujawnili domową plantację nielegalnych roślin. W środku znajdował się profesjonalny namiot, w którym, oprócz krzaków konopi, znalazły się przedmioty służące do jej uprawy. Policjanci przystąpili do przeszukania domu, podczas którego znaleźli woreczki z  suszem. 
W domu podczas policyjnych czynności obecna była także 45-letnia plantatorka. Jak się okazało, pochodzi z Katowic, a w Myszkowie wynajmuje dom, w którym zorganizowała plantację. Została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu. Wkrótce usłyszy zarzut. Za uprawę i posiadanie znacznej ilości środków odurzających może trafić do więzienia nawet na 8 lat.
Fot. Materiały myszkowskiej Policji

Page generated in 0.0152 seconds.