Z ostatniej chwili

Wyprowadził psa bez smyczy, na rowerze jechał po alkoholu

2019-09-23 08:10:28 informacje
img

Dyżurny Straży Miejskiej otrzymał telefoniczne zgłoszenie o psie biegającym bez smyczy i nadzoru. Dodatkowo jego właściciel jechał rowerem nietrzeźwy - informuje częstochowska Straż Miejska.
W miniony poniedziałek ok. godz. 20.35 dyżurny częstochowskiej Straży Miejskiej otrzymał telefoniczne zgłoszenie od zdenerwowanego mieszkańca, że w rejonie ul. Sabinowskiej biega pies bez smyczy i nadzoru  właściciela. Strażnicy miejscy szybko zlokalizowali psa i jego właściciela. Zgłoszenie potwierdziło się, a dodatkowo okazało się, że mężczyzna jedzie na rowerze pod wpływem alkoholu. Mężczyzna został ujęty przy ul. Wazów i przekazany powiadomionym policjantom z Wydziału Ruchu Drogowego KMP.
Straż Miejska w Częstochowie przypomina, że każdy pies w miejscu publicznym powinien być wyprowadzany na smyczy, a pies agresywny na smyczy i w kagańcu. Każdy pies powinien mieć również obowiązkowe szczepienia przeciwko wściekliźnie. Właściciele psów mają również obowiązek sprzątać po swoich pupilach w miejscach ogólnodostępnych.

Page generated in 0.0209 seconds.