Z ostatniej chwili

Wyrok w sprawie usiłowania rozboju na parkingu supermarketu

2019-03-07 10:41:40 informacje
img

Sąd Rejonowy w Częstochowie wydał wyrok w sprawie przeciwko Grzegorzowi G., dotyczący usiłowania rozboju na parkingu supermarketu. Wyrokiem z 25 lutego skazał oskarżonego Grzegorza G. na karę 4 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności - informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Częstochowie prokurator Tomasz Ozimek.
W mowie końcowej prokurator wnosił o wymierzenie oskarżonemu kary 6 lat pozbawienia wolności.
Akt oskarżenia w tej sprawie Prokuratura Rejonowa Częstochowa-Południe wniosła do Sądu Rejonowego w Częstochowie w kwietniu 2018 r.
W toku śledztwa ustalono, że 9 grudnia 2017 r. około godz. 18.00 Klaudia S. przyjechała samochodem marki Audi na zakupy do supermarketu przy ul. Drogowców. Po dokonaniu zakupów wsiadła do pojazdu i włączyła silnik. W tym momencie do samochodu wszedł mężczyzna. Usiadł na tylnej kanapie i zażądał od Klaudii S., aby odjechała z parkingu, gdyż zamierza ukraść jej samochód. Pokrzywdzona otworzyła drzwi i zaczęła wzywać pomocy, głośno krzycząc oraz naciskając klakson. Wtedy mężczyzna uderzył ją pięścią w głowę i próbował wyrwać kluczyk ze stacyjki.
Po chwili Klaudia S. wyjęła kluczyk i wybiegła z pojazdu.
Zdarzenie zauważyły dwie kobiety i mężczyzna. Próbowali zatrzymać napastnika. Sprawca wyrwał się jednak osobom próbującym pomóc pokrzywdzonej i uciekł w kierunku pobliskich punktów usługowych.
Przybyły na miejsce patrol Policji zauważył sprawcę na stacji paliw. Mężczyzna  został zatrzymany, a następnie rozpoznany przez pokrzywdzoną. W wyniku przeszukania ujawniono przy nim dwa noże i śrubokręt oraz 0,5 grama tzw. dopalaczy. Sprawcą okazał się Grzegorz G., 43-letni mieszkaniec Jastrzębia Zdrój.
W śledztwie prokurator przedstawił Grzegorzowi G. zarzut usiłowania rozboju na osobie Klaudii S. Przesłuchany przez prokuratora Grzegorz G. nie przyznał się do zarzucanego mu przestępstwa i odmówił złożenia wyjaśnień. Stwierdził jedynie, że ze zdarzeniem nie ma nic wspólnego, a na stację paliw przyszedł, aby kupić olej do samochodu.
Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Częstochowie zastosował wobec podejrzanego  tymczasowy areszt.
Grzegorz G. był w przeszłości wielokrotnie karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Zakład karny opuścił w lipcu 2016 r. po odbyciu kary 5 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności.
Po zdarzeniu Komendant Miejski Policji w Częstochowie spotkał się z mieszkańcami Częstochowy, którzy udzielili pomocy pokrzywdzonej. Podziękował im za wzorową i godną naśladowania postawę.

Page generated in 0.0344 seconds.