Z ostatniej chwili

Wyrok za molestowane seksualne w sklepie w Poraju

2018-09-17 10:50:32 informacje
img

Sąd Rejonowy w Myszkowie wydał wyrok w sprawie przeciwko Szymonowi C., dotyczący dopuszczenia się innej czynności seksualnej wobec 9-letniej dziewczynki - informuje prok. Tomasz Ozimek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.
Sąd Rejonowy w Myszkowie skazał Szymona C. na 6 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności oraz 1 roku ograniczenia wolności, zobowiązując go do wykonywania nieodpłatnej, kontrolowanej pracy na cele społeczne w wymiarze 20 godzin miesięcznie. Ponadto zakazał oskarżonemu kontaktów z pokrzywdzoną oraz zbliżania się do niej na okres 8 lat.
Kara jest zgodna z wnioskami, jakie w tej sprawie prokurator złożył w mowie końcowej.
W toku śledztwa Prokuratury Rejonowej w Myszkowie ustalono, że 17 czerwca 2016 r. brat 9-letniej dziewczynki zawiadomił Policję o popełnieniu przestępstwa na szkodę jego siostry. W wyniku zgłoszenia policjanci udali się do jednego ze sklepów w Poraju, gdzie zastali zawiadamiającego i jego siostrę. Osoby te poinformowały funkcjonariuszy, że nieznany im mężczyzna klepnął w pośladek 9-letnią dziewczynkę.
Podczas przesłuchania pokrzywdzona zeznała, że 17 czerwca 2016 r. razem z bratem była na zakupach w jednym ze sklepów w Poraju. W trakcie zakupów zbliżył się do niej od tyłu jakiś mężczyzna i klepnął ją w pośladek.
Na podstawie odtworzonego monitoringu sklepowego ustalono, że pokrzywdzona wspólnie z bratem dokonywała zakupów, szukając towarów na półkach. W pewnym momencie pojawił się mężczyzna, wyjął prawą rękę z kieszeni spodni i wykonał ruch w okolice swojego krocza. Następnie szybko zbliżył się do dziewczynki, otarł się o nią okolicami krocza i klepnął w pośladek. Z analizy materiału wizyjnego nie wynika, aby  szukał towarów na półkach.
Czynności śledcze pozwoliły  ustalić sprawcę czynu. Okazał się nim wtedy 39-letni Szymon C. Prokurator zarządził zatrzymanie go oraz przedstawił mu zarzut dopuszczenia się innej czynności seksualnej wobec 9-letniej dziewczynki, polegającej na ocieraniu się i klepnięciu w pośladek.

Przesłuchany jako podejrzany Szymon C. nie przyznał się do zarzucanego mu przestępstwa i wyjaśnił, że 17 czerwca przebywał na zakupach w sklepie w Poraju, ale nie przypomina sobie, aby podążał wtedy za dziećmi i obserwował je. Ponadto stwierdził, że przez przypadek mógł dotknąć jakieś dziecko, lecz nie zrobił tego w sposób zamierzony.
Wobec Szymona C. prokurator zastosował środki zapobiegawcze: dozór Policji połączony z zakazem kontaktowania się z pokrzywdzoną oraz poręczenie majątkowe w kwocie 5.000 zł.
Oskarżony nie był w przeszłości karany.

Page generated in 0.0322 seconds.